| ANONIMANONIMI a întrebat:

Buna ce parere ati avea daca fostul iubit e inscris intr-un grup de emo pe facebook(acum am descoperit),el pe parcursul relatiei dand multe semne ca asa ar fi(era mereu trist, zicea ca il doare capul si era cam antisocial)Oare chiar sa fie emo? am peste 19 ani.doresc mai multe raspunsuri

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E alegerea lui. Oricum, spui că e fostul, nu actualul. Și, dacă ar fi fost actualul, era frumos, să îl accepți așa cum e. Nu faptul că îl doare capul, ori că e trist, l-a stimulat, să se înscrie în acel grup, ori să devină emo.
La cât de multă tristețe e în lumea aceasta, la cât de posaci am devenit, ar trebui să fim cu toții emo. Dar uite, supraviețuim, și suntem liberi să alegem, ceea ce, măcar credem, că ne-ar putea aduce împlinirea. Dacă el, acolo, și-a găsit relaxarea, evadarea din cotidian, nu-i cazul să ne punem întrebări, ori să gândim distructiv. Cum am spus, e alegerea lui. Și noi facem alegerile noastre.

1 răspuns:
| Deliiiia a răspuns:

Din moment ce e fostul tau iubit, nu cred ca ar trebui sa-ti consumi energia invinovatindu-te pentru deciziile lui. Daca el doreste sa devina emo e alegerea lui si tu ar trebui s-o accepti, chiar daca nu esti de acord cu ea. Problema asta nu te priveste pe tine. In plus, aderarea la un astfel de grup pe afceboom poate fi doar de distractie.