| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot trece peste o despartire? Ieri s-a intamplat lucrul asta, sunt in depresie, de cateva ori pe zi, am si crize de plans, de nervi, gelozie si multe lucruri foarte dureroare. Acum ma simt singura, neajutorata, ma doare inima, simt o presiune asupra ei, foarte grea care ma face sa imi taie respiratia in unele secunde, simt ca ceva din mine s-a rupt si ca e un gol imens. Ma simt singura, chiar si in ciuda faptului ca vorbesc mereu cu cateva prietene. Relatia era distance, dar asta nu a contat pentru mine, cel mai mult conta iubirea si tot ce tinea de asta. Dar lui nu i-a pasat si a spus ca e mai bine daca ramanem prieteni, ca pe el il doare distanta asta. si mai bine stam asa, prieteni. ca poate imi gasesc eu pe cineva mai bun decat el, aici unde sunt eu, ca nu este langa mine. Sunt motive absurde, dupa 2 luni de relatie, e chiar foarte aburd. Sigur ii place de altcineva, si vorbea in numele lui ca isi va gasi pe altcineva mai bun, langa el. Il cunosc foarte bine, si nu asta e scopul despartirii lui. cred ca e din cauza unor fete, care i-au atras atentia, din liceu, boboace mai exact.E un las, daca ma iubea cu adevarat nu ma lasa. Ieri, era ziua cand implineam fix 2 luni, iar el atunci a ales sa ramanem prieteni. Ma doare sufletul. Nici nu ma baga in seama, ci eu l-am intrebat azi " Nu-ti mai bagi in seama prietenii, a?" La care el " Nu prea mai stau pe wapp" si s-a dus conversatia mea cu un "Ok". Aseara la lumina lampii, mi-am pus cutitul la vene si am zis ca mor. Nu m-am taiat, ci m-am zgariat cu varful lui pe toata mana pana la cot, mi-am lasat urme, ma ustura, in unele locuri se vedeau chiaguri de sange gata sa iasa, dar nu ieseau, a fost mai rau ca si cum m-as fii taiat. am plans. Am nevoie de imbratisari si de persoane care sa fie langa mine in permanenta, dar nu sunt. Ce sa fac? Cum sa trec peste asta.?
Sunt multe lucruri care ma fac geloasa:
- pe ask la el scria ca raspuns " ca a imbratisat ultima data o colega"
- salutari si intrebari "ce faci?" de la fete, mai exact boboace
- si alte raspunsuri dureroase.
Ce sa fac?...
Simt ca mor.
Am si mult de invatat saptamana asta si nu imi pot lua gandul de la el.
Sunt in faza aceea de " aoleu, asta e un vis, nu mi se poate intampla mie asa ceva, o sa ma trezesc eu. "
Ajutor. nu conteaza funda, dar o dau, daca va multumeste.
Raspunsuri serioase, nu gen " de ce te tai? iti faci mai mult rau"
Acest "rau" pe care il numiti voi, mie imi face bine. ma face sa il uit incetul cu incetul, ma distrage de la el, aceasta durere miraculoasa.
Daca vreau sa mor stiu cum sa fac asta. stiu ce metode simple si linistite, o moarte in somn mai exact, pentru a intra in coma sau a face infarct prin supradoze de pastile fara reteta.
Dar nu asta ma intereseaza, ci vreau sa trec peste, sa il uit, sa nu imi mai pese.

2 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic! Toti am trecut prin iubirile adolescentei.Capul sus si umpleti timpul liber cu activitatile tale preferate.Cu siguranta nu va fi primul si ultimul iubit!

| Mădălllinna a răspuns:

Hey! Capul sus, printesa, sa nu iti cada coronita! happy
Lasa capul sau privirea in jos doar ca sa iti privesti pantofii! happy
Sa sti ca un animalut te-ar ajuta foarte mult in momente critice ale vietii.
O iesire in oras cu fetele, un film bun... te-ar ajuta! :*