| AnemonaP a întrebat:

Daca ma culc cu castile in urechi si pana dimineata se da repeat de foarte multe la o lectie de la scoala,dimineata o voi stii? Pentru ca pana la urma,dormind,si cineva spunandu-mi ceva la ureche, stiam ca se duce direct in subconstient si retii mai bine. Ar fi posibil?

Răspuns Câştigător
| GreenVoid a răspuns:

Daca ar fi asa nu crezi c am fii toti premianti? laughing

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Este un mit, dar asta nu inseamna ca nu poate fi doborat, poti incerca, poate cine stie la tine va merge happy

| pisoias a răspuns:

Dimineata vei sti tot atat cat stiai si cand ai adormit.

| RAY a răspuns:

Cand visam nu suntem constienti de ceea ce se intampla in exterior, suntem paralizati ca un mort inima bate mai incet, suntem reci desi nu poti retine nimic plus ca deranjeaza somnul te vei simti obosita, invata in sesiuni de cate 30 de minute inainte de somn mai ales, dar sa memorezi ceva noaptea asa ceva e imposibil pentru ca creierul e ocupat total cu altceva iar noi pur simplu numai auzim

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te trezesti cu o durere de urechi daca dormi cu castile... si cam atat

| T0T a răspuns:

În primul rând dacă o înțelegi o vei știi, restul sunt metode de papagal adică prin care nu îți folosești capul și nu toate sunt bune.

| ℛąin a răspuns:

Nu.