| anonim_4396 a întrebat:

Deci..am luat o bătaie nasoala si as vrea sa nu se mai repete..am decis sa îmi cumpăr o rozeta de pe jet,de unde stiu cere e pe mărimea mea?! Va rog sa fiti seriosi, Fau FUNDA! laughing)^_^

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Rozeta e eficienta, dar foarte periculoasa, am vazut persoane cu dintii sparti / obrazul crapat / nasul rupt, de la asa ceva, ai luat bataie asta e, te ridici te scuturi si mergi mai departe, nu folosii asa ceva, am avut si eu una dar mi-a fost frica sa o folosesc pe cineva, in plus uitandu-ma la tine ai 9-11 ani, la ce iti trebuie tie asa ceva?
Doar ca informatie, sunt ilegale.

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

De ce nu iei niste lectii de autoaparare?

| anonimg a răspuns:

Nu cumva a fost vina ta de a dat necazul peste tine? Nu ai nevoie sa te aperi tu. Fa-L pe Dumnezeu ocrotitorul tau, si El iti va veni in ajutor. Departeaza de anturajele negative.

| danay72 a răspuns:

Pe situl jw.org sectiunea adolescenti e un filmulet despre cum sa pui la punct un agresor fara pumni.

| alexronaldo77fde a răspuns:

Am 16 ani, aia e o poza veche. Mersi de răspunsuri.