| Leilasha a întrebat:

Deci, mie imi place un baiat. Sunt clasa a 7 a si il placeam de la sfarsitul clasei a 6 a,cand am inceput sa vorbim, statea in pauze cu mine si alte chestii. Tot atunci il mutase in banca cu o fata pe care nu o suporta si ma tot ruga sa ma mut cu el. Am refuzat si asa a trecut o vara si am inceput clasa a 7 a. Stateam in banca cu prietena mea cea mai buna si el tot imi propunea sa stau cu el, se tot ruga de mine si tot asa,l-am refuzat. Mentionez ca el tot timpul venea sa isi petreaca pauzele cu mine, ii pasa de mine, ma punea sa il astept daca mai mergeam impreuna la ore ( dintr-o cladire a scolii in alta ). Ma tachineaza mereu si odata m-a cuprins asa de la spate cu bratele si se joaca cu mine. Cand urcam scarile mi-a apucat bratul cu umarul si m-a tinut asa un timp. Oricum daca avem activitati sau chestii,el tot timpul se aseaza langa mine.
In urma cu o luna,am acceptat sa stau cu el in banca,dupa ce s-a dus la diriginta si i-a zis ca isi doreste foarte mult sa stea cu mine. Si acum e protector,are grija de mine, ma ajuta daca am probleme si ma invata sa zambesc. Daca stau suparata ma intreaba ce am patit si tot asa.
Credeti ca ma place sau urmareste ceva? Chiar el mi-a zis ca se foloseste de oameni. Si odata l-am intrebat in cine are incredere cu adevarat in clasa si mi-a zis ca intr-un prieten si in mine. Un sfat va rog.

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Bună Leila. În primul rând superb numele, nu știu dacă chiar e al tău sau e doar un pseudonim.
Oricum, vreau să-ți spun ceva. Băiatul de care îți place e doar un băiat de clasa a7a, corect? Nu prea se poate folosi de oameni. Mai ales că e foarte josnic să se folosească de o fată. Poate s-a referit la altceva. Ar trebui să-l întrebi, dacă tot sunteți apropiați, pentru că nu ți-ar spune asta dacă s-arfolosi de tine. Nu are ce să urmărească. Ești doar o fată de a 7a de care lui îi place, Leila, ce ar putea vrea de la tine? Să copieze, sau ce? happy
Știi, câteodată e bine și să te încrezi în oameni. În primul rând să ai încredere în tine iar în al doilea rând să ai încredere în oameni. Eu chiar cred că băiatul ăsta te place. Doar nu e vreun agent secret care încearcă să descopere tainele minții tale, nu? happy
Te place, Leila. Și te place mult. Chiar e foarte interesant, pentru că băieții de a6a, a7a nu sunt atât de grijulii și protectori cu fetele. Nu prea le arde de îngrădosteli. Ar trebui să te consideri norocoasă că ai găsit un astfel de băiat.
Oricum, baftă Leila!

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Eu zic ca te place.

| GYGYLATINO a răspuns:

Eu cred ca te iubeste altfel daca el insista asa si vrea sa stea mereu cu tine e semn ca te iubeste si ca te respecta foarte mult si crede-ma putini baieti stiu sa mai respecte fetele dar el din cate ai zis tu te iubeste cred ca enorm de mult dar asta numai daca stiu il placi si il iubesti eu zic sa i dai o sansa fiti iubiti

| Leilasha explică (pentru GYGYLATINO):

Am avut o groaza de certuri,m-a jignit in fata colegilor,ne-am certat si pe facebook si tot asa. Dar el i-a mai spus unei fete ca o iubeste,aceea a refuzat. Si pe urma si-a batut joc de alta, fata respectiva tot ii dadea mesaje, inimioare si apoi a facut-o de ras in fata tuturor. El e si o fire dificila, ii intri greu sub piele si il intelegi greu, dar eu am reusit sa o fac. Si nu stiu daca ar vrea sa fim iubiti sau ceva de genul. Dar de la placut cred ca am trecut sincer la iubit..._.