| Test2016 a întrebat:

Buna dragilor as vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste idei ce as putea sa fac. Sunt nalt am 1.90 inaltime si sunt luat numai in bataie de joc de niste tigani adica imi tot comenteaza se dau la mine, si imi tot comenteaza de parca ei ar fi mai presus eu nu le fac nimic eu tac mereu din gura dar ei incep de fiecare data intotdeauna eu numai pot imi fierbe sangele la cap de cate ori ii aud. Eu practic un stil de lupta dar fac numai de legitima aparare adica Muay Thai, am 9 luni de antrenement dar tot nu am suficienta incredere in mine. Dar majoritatea ciorilor sunt si aia un neam de boxeri, eu nu incerc sa intru in conflict cu ei de frica ca se aduna mai multi si m-ar prinde undeva. Eu sunt si foarte timid adica tresar de cate ori cineva se da la mine si incepe sa-mi bata inima cam asa indur eu de la tigani astia spurcati. Ce modalitati as avea sa scap de aceste temeri, adica tresaritul si batutul inimii? Si ce modalitate as avea sa avansez in stilul meu de lupta Muay Thai eu fac la sala dar mai fac si acasa dar tot nu imi intra in sange cum trebuie ce trebuie sa fac si aici vreau raspuns din partea celor care practica asemenea sport? Ultima chestie ar mai fi aceasta si am incheiat: ei au aflat de la un baiat care o singura data mi-a luat apararea le-a spus ca fac si eu lupte, iar ei cum sunt spurcati adica ( tigani ) cand au auzit de atunci imi fac mai >rau Va rog din toata inima dati-mi niste idei cum as scapa din gura si mana lor pentu totdeauna.astept ajutorul vostru. Mii de multumiri din partea mea.

Răspuns Câştigător
| Catalin0424 a răspuns:

Ce sfaturi de rahat îi dai. Îți dai seama că după o să-l ardă, apoi ăsta o să-l ardă iar pe țigan și n-o s-o termine în veci...Fii deștept că țara geme!

13 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Realizezi ca nu scapi fara confruntare?

Vezi si tu care sunt leader-ii din grupul care se ia de tine si arde-i scurt. Dar dur. Sau arde pe unul care se ia de tine sa ti se duca vestea ca esti nebun la furie.

| Test2016 explică (pentru cristimihailov):

Frate alta modalitate de a scapa de ei numai am in afara sa ma ard cu ei, frate eu nu am sufucienta incredere in mine dar sa zicem ca daca as nimeri si eu un pumn la unu imagineazati ca s-ar aduna cu gramada si atunci ce fac, daca si prin oras m-ar prinde undeva? ce pot sa fac ca eu mai rau imi pierd increderea in mine cand se da la mine cineva si numai tigani mai multi? Ce modalitate de a prinde incredere in mine mai exista, te rog ajuta-ma eu sunt si singur nu am prieteni

| Test2016 explică (pentru Catalin0424):

Catalin0424 ai dreptate ca nu o sa se termine niciodata daca sar cu bataia, eu nu vreau nici sa fac caterinca cu ei si sa zambesc cu ei, pentru ca nu vreau sa am prietenie cu ei, multi se feresc de ei ca e cea mai spurcata rasa omeneasca. ce modaliatate am de a scapa de ei fara glume si zambete, pentru totdeauna. Spune Catalin0424

| Catalin0424 a răspuns (pentru cristimihailov):

Ce sfaturi de rahat îi dai. Îți dai seama că după o să-l ardă, apoi ăsta o să-l ardă iar pe țigan și n-o s-o termine în veci...Fii deștept că țara geme!

| cristimihailov a răspuns:

De furat o sa ti-o furi si tu. Dar important este sa ti se duca vestea ca esti nebun.

Ar mai fi o solutie... dar costa. Platesti o firma de paza sa faca dreptate. Vin doi trei si bat la aia.

Altfel nu ai decat sa ti-o furi. Pt ca au simtit ca iti este frica. Si atunci esti o prada usoara. Te vor lua la misto in grup ca sa arate care din ei e mai smecher.

Eu asa vad problema. Nu ai incredere in tine... e ok. Dobandeste-o. Sau mergi la politie si povesteste povestea ta si cere o povata. Dar nici ei nu pot sa faca mare lucru.

Eu nu vad decat confruntarea sad Se pare ca aici sw va ajunge.

| peperonies a răspuns:

Daca lasi cuvintele sa te afecteze iti meriti soarta. zambeste-le frumos si razi la glumele care le fac indiferent de cum suna/ce sunt, sunt doar cuvinte. Daca te atinge unu ii rupi capul si dupa te duci la politie si zici ca te-au batut, nu o sa ia niciodata partea tiganilor politia. Daca cu 9 luni de antrenament iti e frica sa te bati poate dai banii degeaba acolo.

| Test2016 explică (pentru peperonies):

Bai voi astia care nu va dati seama ce vorbiti, voi aveti idee ce inseamna niste ciori deastia ca sunt si spurcati si criminali care umbla si cu cutite la ei. Cum sa te bati cu astia ca daca faci asa sa nu ma jur daca eu te mint, daca nu te si omoara te face zob, astia nu stiu nici de Dumnezeu nici de lege. Dar nimeni nu are idee buna rau de tot care ar functiona foarte rapid fara scandaluri si fara glume?

| peperonies a răspuns (pentru Test2016):

Faci cumva scoala la strehaia?

| CezarinaLunaria a răspuns:

Dar cum și unde interacționezi cu ei? La școală, unde mai exact?

| Test2016 explică (pentru CezarinaLunaria):

Nu frate la scoala cand ma duc cu maicamea la servici si pe acolo e un bar si acolo incepe tot dezastrul

| Test2016 explică (pentru Test2016):

Deci retine nu e vina mea, nu eu incep eu tac din gura, dar ei vin langa mine si incep sa-mi comenteze si sa zica ca ma bat si imi fac figuri. Sa sar la ei eu zic ca nu e o solutie pentru ca nu am suficienta incredere in mine, si partea a doua e ca o sa sara si ceilalti si mie de asta imi e. Ce pot sa fac ca sa ma lase in pace pentru totdeauna si sa nu imi mai comenteze vreodata, deci ce pot sa fac?

| Catalin0424 a răspuns:

Gândește un pic pe dos. Dacă ei îți spun de exemplu că ai nasul mare, să zicem, tu nu încerca să te enervezi, dar nici să taci. Poți să le spui cu zâmbetul pe buze: l-am avut și mai mare...acum mi-a mai scăzut. Totul cu zâmbetul pe buze. N-o să se mai ia de tine, dacă întreții caterinca. Baftă, aștept să-mi zici dacă a funcționat. Nu uita, zâmbește! happy

| Test2016 explică (pentru Catalin0424):

Frate nu e numai chestia ca imi comenteaza asa cum ai specificat mai sus imi comenteaza extrem de mult pana ma enerveaza. Tu de exemplu sa fi asa de nalt ca mine sa se dea tigani la tine si alti boschetari ce ai face. Mai ales ca eu tac enorm de mult

| Catalin0424 a răspuns (pentru Test2016):

Ți-am spus și mai sus,dacă te pui de-acord cu ei, nu că o să te lase în pace, dar o să te respecte foarte mult. Dacă îți spun că vor să ți-o tragă, tu spune-le că îi ajuți, dar totul cu zâmbetul pe buze.