| Libely a întrebat:

Buna,eu am o prietena de 13 ani care a avut ff multi iubiti pana acum, iar ru am 12 ani si nu ma intereseaza baetii, nici nu prea vb cu baeti.Ea crede ca la 12 ani ar fi trebuit safi avut multi iubiti,dar eu nu am avut nici unul si nici NU vreau, eu vreau sa astept pana la 16 ani,deseori ma lasa balta ca sa plece cu baetii si rade de mine ca nu ma intereseaza baetii, eu consider ca la varsta asta trebuie ca arentia sa iti fie directionata spre scoala nu spre baeti si in plusea iti schimba iubitii ca pe sosete...ce credeti ca ar trebui sa fac? fundita

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Sa-ti vezi de treaba ta. Conteaza ce ganesti tu, nu ce crede ea despre tine.

| 4343gddhkied a răspuns:

Daca ti-ar fi prietena nu ar spune de-astea si te-ar intelege, daca nu vrei, asta e! Nu e obligatoriu, nu conteaza ce crede ea, sau ceilalti! Crede-ma daca pe la 12-13 ani schimbi prietenii ca si pe sosete cum ai zis tu, in viitor trecutul te va ajunge din urma si e foarte probabil ca sa gasesti un prieten, exact asa cum iti imaginezi tu (baiatul PERFECT) si sa vina ala si celalalt sa zica nu stiu ce despre tine, ca sa te desparti de actual, nu stiu mai bine singura pana la 20 de ani! Am trecut prin ceea ce zici tu si am ascultat-o pe miss univers si mi-a fost greu sa nu ma agat de altul dupa o saptamana cu unul laughingdar uite si eu am gasit baiatul perfect si as da totul pentru el. Sfatul meu, stai in banca ta si cand o sa iti vina timpul o sa ai si tu prieten.Nu te grabi!

| pisicutzza990 a răspuns:

La 12 ani nu trebuie sa umblii cu baietii, ci sa inveti si sa iti fie gandul la scoala.Nici eu nu am vorbit cu baietii, doar cu colegii de clasa.Mai bine sa inveti si sa fii desteapta decat sa ajungi o femeie usoara cand vei fi mare(poate o sa te superi ca zic asta de prietena ta, dar asta e adevarul, daca la varsta ei are multi iubiti, nu vreau sa ma gandesc cand va fi mai mare).