| Moi123 a întrebat:

Eu si cea mai bna prietena a mea nu mai vorbim si ea spune mereu ca m-a pierdut si etc...dar nu e asa! sad, noi doua ne-am certat din cauza ca mama a descoperit ca ea are prieten (13 ani are my bff),mama mi-a spus sa nu mai stau cu ea si i-am spus si ei asta si ea a spus ca nu mai putem fi bsf(BEST SISTER FOREVER).Eu plang in fiecare noapte pentru ca am pierdut-o si nu stiu ce sa fac... un prieten comun de al nostrul mi-a spus ca si ea simte acelasi lucru ca el sta unde sta si ea, dar ce pot sa fac sa indrept situatia? sad DAU FUNDA! sad VA ROG MULT!

Răspuns Câştigător
| SadAndBeautiful a răspuns:

Încearcă s-o faci pe mama ta să înțeleagă. Adică, spune-i că faptul că nu vă mai puteți vedea te afectează și...mă rog, de fapt, spune-i ce simți, arată-i dorul tău pentru ea, iar dacă lucrurile merg bine o să-și dea seama că e mai bine pentru tine să stai cu ea și poate-poate o să fie totul bine din nou.
Sper că te-am ajutat! :*

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O preferi pe ea sau pe mama ta?

| pietrean a răspuns:

Cred ca intai ar trebui sa incerci sa discuti cu mama, sincer.Sa-ti spuna ce o deranjeaza mai mult la prietena ta si de ce nu are incredere in tine. Explica-i ca sunteti prietene de multa vreme si in cazul in care tu vei crede ca nu este buna prietenia ei,vei renunta singura la ea. Poti sa-i mai spui si ca suferi foarte mult,ca ea,mama,nu te mai lasa sa vorbesti cu amica ta.Dar daca,nici amica ta,nu intelege prin ce treci si nu mai vorbeste cu tine,inseamna,ca nci ea nu este destul de sigura pe ea si se "razbuna" tot pe tine. Poate nu-ti este chiar BSF!
Totul este ca mama sa aiba incredere in tine! Cu cat o vei convinge mai mult si in alte privinte,cu atat va fi mai sigura pe tine.
Sfaturi putem sa-ti dam cu miile,dar,doar tu stii cum se comporta mama ta cu tine,cum poti sa o abordezi si cum poti sa o convingi.
Situatii de genul asta, o sa mai ai destule in viata! Sus capul si alege ce este mai bine pentru tine si familia ta, deoarece pe ea, o sa o ai mereu langa tine, pe cand prietenii...

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Pai de obicei ...parinti mai spun si lucruri de genul asta, adica eu zic sa-i spui mamei tale ca este cea mai buna prietena si chiar daca ea are prieten, tu nu o sa-ti faci.

| Moi123 explică:

Mi-a spus ca nu mai vrea sa fac parte din viata ei...