| PDM2000 a întrebat:

Buna ieri ne-a dat tezele la matematica si am luat o nota cam mica( 4 ) si nu stiu cum sa fac sa nu afle mama ca dupaceea zbiara la mine si zice ca tot timpu cu telefonul ca nu am invatat ca raman repetenta dar media mea iasa ( 6 ) deci cum fac sa nu afle?

Răspuns Câştigător
| ChocaholicBi a răspuns:

Pai eu as spune ca mai bine ii zici decat sa ascunzi. Gandeste asa ( dupa vacanta te asculta la o materie si mai iei o nota proasta. Cum ii mai spui tu mamei tale? ) Ma refer ca ma bine ii zici acum si incerca sa inveti putin mai bine la anul pentru ca daca dupa vacanta mai iei o nota mica notele s-e aduna si cum ar fi sa ii spui mamei,, Am 5 de 4 in catalog ``. Stiu ca e greu. Asta e parerea mea! Succes! Funda?

9 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Nu-ti face griji si eu anul trecut am luat la un test 6 la mate [bine nu in teza ca tine] si le-am zis alor mei si intr-adevar mi-au luat calculatorul 3 zile, dar vorba aia minciuna are picioare scurte, deci spune-le. Mai am o colega in aceeasi situatie ca tine: a luat 3. 50 in teza si nu vrea sa le zica a lor ei. Calmeaza-te, nu e un capat de tara, ok?

| ionica56 a răspuns:

Rupe testul devil
Dai foc.devil
Sau o:-) Nu o chema la sedinta.
Asa diriga/dirigul no sa ii zic in al 2 lea semestru notele si de pe primul happy o:-) laughing
Baftahappy

| LolNope a răspuns:

Mama ta are dreptate. L-a ce ti-a fost gandul? Eu in locul ei ti-as lua telefon, calculator, mp4, Ipod, mp3, etc. si nu ai mai iesi din casa pentru muuuuult tomp. Oricum ar fi va afla.Asa am ascuns eu aul trecut niste note si m-au certat ca nu le-am spus, nu de nota(ma rog nici nota nu era 4, nici la teza ca si la tine). Deci pentru tine conteaza sa treci clasa, nu sa stii? Mama mea imi zice tot timpul: "Suporti consecintele faptelor tale". Asa si tu.

| ruxi a răspuns:

Incearrca sa o lingusesti si dupa sa ii zici d notathinking, la mine merewinking
bafta!

| Ascendent a răspuns:

Pai si nu are dreptate mama ta cand iti spune lucrurile astea?
Nu ai cum sa ascunzi, du-te si arata-i mamei tale ce fetita desteapta si silitoare are la usa. Sa iei 4 inseamna sa fii complet paralel, ce naiba ai facut tot semestrul? Ai chiulit? Ai scris biletele de amor? Imposibil sa iei 4 decat daca nu te duce bibilica deloc. straight face

Ascendent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi cer scuze dar tot afla.Afla chiar daca nu ii spui.Sti de la ce? De la sedinta cu parintiisad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai feri /fugi/ ascunde si spune-i. "Zbiara" putin si-i trece. Ar trebui sa nu-ti faci griji pentru ce spune mama ta, ci pentru nota in sine.

| Paoo a răspuns:

Sall. Sunt si eu in aceeasi faza ca si tine doar ca nu teza si nici 4 nu e ca e 3. In fine povestea nu conteaza si mnah normal ca nu le-am zis nimic alor mei si cica mama a aflat de mult si vrea sa vada cat o mai duc cu zaharelul. Faza e ca nici nucred ca ii spun repede si treaba e ca am note destul de bune si daca ii zic...ei nu stiu ce sa zic dar totusi ar trebui sa le spui. Eu nu o sa fac asta prea curand. Bafta!

| Andreea_Monica_1978 a răspuns:

Uite mai ia in ziua aceea o nota buna big grin eu am luat un 10 la bio si apoi o sa ii zic de nota (2) si pe langa mai spune-i o povestioara ca nu ai avut timp, ca nu ati facut asa ceva, ca doamna s-a enervat pe alti copii si v-a dat foarte greu dar la mine e ca nu ne-o trece in catalog daca o semneaza parintii si asa ca trebuie sa o semneze... succes