| Rebeka321 a întrebat:

imi place foarte mult de un baiat,am vorbit cu el pe facebook ceva timp dar nu am reusit sa ne intalnim, nu am mai vorbit o perioada de timp, si recent ne-am intalnit amandoi in microbuzul cu care mergeam acasa, iar intre mine si el statea un prieten de al lui, el tot se uita la mine, imi zambea si tinea mana pe spatele meu, se juca cu parul meu....am intrat pe el si am vorbit cu el dar imi raspunde sec, ca si cum m-ar ignora, ce sa fac? sa il ignor si eu? oare ma place?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prima întâlnire, prima despărțire. Se mai întâmplă. Situația pe care ai expus-o, deci atitudinea sa rece, indiferentă (în particular, nu doar în fața amicilor) arată clar că nu te place. De multe ori, sentimentele nu sunt reciproce.
Procedează și tu la fel. Vorbește-i la fel. În locul tău, nu i-aș mai scrie. Dacă te caută, înseamnă că îți duce lipsa, dacă nu te caută, știi răspunsul.

| SkyPilot a răspuns:

Nu il ignora. Probabil ca nu voia sa stie prietenul lui ce simte el pentru tine. Cred ca te place, dar nu voia sa se faca de ras aratand ca te place fara sa stie daca il placi si tu pe el. Fa-l sa te invite undeva si lamuriti lucrurile.

| Rebeka321 explică (pentru SkyPilot):

Ok,dar de ce pe facebook vorbeste sec cu mine?

| Rebeka321 explică (pentru SkyPilot):

Ok,dar de ce pe facebook imi raspunde sec?

| SkyPilot a răspuns (pentru Rebeka321):

Pot fi multe explicatii. Nu stiu de ce nu ati mai vorbit, incearca sa cauti o explicatie acolo. Poate l-ai descurajat cu ceva. Orice amanunt conteaza. Faptul ca te atingea ma face sa cred ca te place. Daca nu mai vorbiti, relatia se stinge. Amandoi sunteti deja obisnuiti sa nu vorbiti si va veti intrece intr-un "care pe care" din care nu castiga nimeni.