| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune cu ce fel de stari te confrunti cand esti adolescent? In ultimul timp am niste stari nasoale, care apar in fiecare an(de acum 2 ani) si nu ma simt prea comod.Din cauza varstei?(am 14 ani)? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu stări de toate felurile, în mod mai mult sau mai puțin accentuat.
Din moment ce n-ai precizat ce stări, s-ar putea să fie orice, de la căldură, mediul în care stai etc.

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Adolescenta este o perioada foarte dificila, esti mereu confuz, cea mai naspeta perioada, are si dansa partile ei cand e de treaba, dar si cand se supara si te pune pe butoiul cu pulbere, esti doar la un pas de depresie, eu ma bucur ca am scapat fara sa-i cad in colti.In adolescenta te vezi visator, puternic, superior/inferior(depinde de fiecare in parte), poti sa te simti singur, dar lucrul asta sa fie doar in mintea si in conceptia ta.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Buna! Sunt de multe ori stari contradictorii, cu tenta depresiva. Apar cel mai adesea la inceputul vacantei, ca urmare a lipsei de activitate intensa, insa mai pot interveni si alti factori emotionali. Ca sa invingi starile, e bine sa ai un partener de discutie si sa-ti planuiesti minutios zilele cu activitati constructive: citit, invatat ceva nou, un sport, un film. Cu alte cuvinte, e vorba de a fi activ.