| Bdi a întrebat:

imi zice si mie cineva din ce se da bacu la uman scris? dar competente? :*

Răspuns Câştigător
| Anonimous321Go a răspuns:

Pai in primul rand se da din materia claselor IX - XII. La prima parte se da un text la prima vedere cu 9 cerinte. La partea a doua se da un eseu argumentativ de 15-20 randuri in care sa-ti exprimi opinia pornind de la o idee. Si la partea a treia se da un eseu de 2-3 pagini in care trebuie sa vorbesti despre o opera predata.

In al doilea rand, la competente tu extragi un biletel cu diferite teme despre care trebuie sa vb. Bine, pe biletel e doar una. Te lasa vreo 10-15 min sa-ti scrii pe ciorna, iar apoi trebuie sa vorbesti oral. Cam asta e. La competente nu trebuie sa-ti faci griji pentru ca si daca te prezinti treci. Bafta! FUNDA?