| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

In curand o sa incep scoala de soferi, si vreau sa imi spuneti niste sfaturi, adica ce trebuie sa fac ca sa iau examenul teoretic din prima incercare cu maxim de puncte, in prezent mai am 3-4 luni pana la examenul teoretic si fac 18-22 depinde de chestionar, si ieri mi-am cumparat cartea, va rog frumos, da-ti-mi cele mai bune recomandari posibile

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Buna.fa-ti cont pe e-dprciv.ro parcurge mediul de invatare, apoi fa chestionare de acolo.este site-ul unui politist, de acolo dau intrebari la examen.eu am platit 5 euro abonament pe o luna si e foarte util.mult succes

| Violleta2022 a răspuns:

Intai inveti regulile de circulatie rutiera logic si apoi vei fii in stare sa faci chestionarele cu usurinta.
Eu asa am facut si am luat punctaj maxim la sala, fiindu-mi al naibii de usor si la traseu, cand am fost pusa intr-o situatie nemaintalnita in chestionare, dar am solitionat-o pentru ca stiam legislatia rutiera.
Nu invata papagaliceste chestionarele, este cea mai proasta solutie si pici examenul din prima, invata intai regulile de circulatie si legislatia rutiera si te asigur ca iti va fi extraordinar de usor sa te descurci atat cu chestionarele cat si cu traseul.

| xAle a răspuns:

In primul rand citeste cartea o singura data.
Si 2, este o aplicatie pe telefon ''Chestionare auto'', de acolo pica toate intrebarile la examen.
Bafta.