| NotSoSuper215 a întrebat:

In vara o sa plec in SUA la niste prieteni de familie. Am citit undeva ca poti sa aduci medicamente in avion doar daca ai reteta. Intrebarea mea este, pot sa iau cu mine Nurofen, Olinth, paracetamol sau pastile pentru rau de avion fara reteta? Ca nu-ti da nimeni reteta pentru astea?
P.S: Raspundeti doar daca stiti sigur sau din proprie experienta ca de pe net pot sa citesc si eu.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineintels.Poti sa ai in bagajul tau medicamente neinsotite de reteta.

| Denis3002 a răspuns:

Buba si tie! Eu am fost vara trecuta in Italia si am luat cu mine Nurofen, Paracetamol si doua-trei Pastile pentru rau de avion.As spune sa iei cate ceva din fiecare in afar de Olinthwinking

| NotSoSuper215 explică (pentru Denis3002):

Da, dar SUA nu e in uniunea europeana si regulile pot fi diferite