| TruLove a întrebat:

La anul dau bacul si as vrea sa ma pregatesc de pe acum sa invat ca sunt si in vacanta si ma plictisesc. Cum as putea sa invat mai usor? la romana sunt ogramada eseur de invatat...etc! voi cum ati facut? kiss pupici

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum mult timp cand am dat bacul si eu incepusem cu mult inainte sa invat.

la romana e simplu, le imparti pe catyegorii (poezie, romane samd) si incerci sa inveti logic unind eseele (gen demonstatie ca e roman, cu caracterizarea unui personaj dintr un roman samd) Inveti ideile din eseu, ideile despre roman si personaje si apoi le adaptezi si le dezvolti conform cu cerinta.

la mate am facut pregatire recunosc, iar la info a venit de la sine toata treaba

| RockPassion94 a răspuns:

Bună happy

Eu nu am tocit niciun eseu, am citit operele și o parte dintre părerile criticilor și mi-am făcut propriul eseu. Cred că așa e cel mai ușor. Parcurge tot, pentru a avea o idee de ansamblu asupra materiei, după care te poți apuca de interpretat... E o metodă originală care aduce note mari, garantat.

La matematică mi-a fost greu și mie, recunosc. M-am apucat de învățat abia înainte cu o săptămână, dar am reușit totuși să iau o notă bună, însă cu mult efort. Dacă înveți din timp, nu e mare lucru...
Bac-ul ajunge să fie floare la ureche, pe lângă prima sesiune!

Spor la învățat și mult succes!