| Glows a întrebat:

Bună..la școală dorim să facem o petrecere de halloween..trebuie să venim cu costume laughing Dar a spus să ni-le facem singuri.să nu le cumpăram.n-am nici o idee. sad Mă ajutați vă rog.

Răspuns Câştigător
| CristinaAndreea14 a răspuns:

Pai...poti fii o mireasa moarta:
1)iei o rochie simpla
2)o accesorizezi cu tot felul de fundite sau paienjeni facuti din hartie...sau cu tot felul de chestii dragute dar in acelasi timp pot fii infricosatoare deoarece e alegerea ta ce fel de mireasa poti fii...
3)amesteci rosu cu putina apa iar dupa aceea stropesti rochia.
4)te pictezi pe fata cu niste alb iar la ochi cu niste negru iar parul incerci sa il prinzi intr-un coculet pentru a da un efect mai halloween...
**Zombie
Combini niste blugi vechi pe care ii vei rupe iti vei lua un maieu/tricou/bluza rupta, o camasa rupta si niste ghete in picioare. Te vei picta pe fata cu verde/alb pentru a fii un zombie...iar parul ti-l faci asemanator unei vrajitoare.
***Mumie:
•te invelesti pe tot corpul cu pansament lasandu-ti la cap loc pentru ochii, nas, gura si pentru cateva fire de par iesite pe dinafara.

2 răspunsuri:
| Fernando777 a răspuns:

Chestia cu costumele de halloween s-au invechit. Acum ca sa pari autentic si original ai nevoie de o masca. Dar nu una din plastic. Uite ce trebuie sa faci:
-mai intai o sa ai nevoie de un tub de pasta de dinti si acoarele pastile
-