| IThingILikeYou a întrebat:

Ma simt foarte urata. adica pana acum nimeni nu mi-a spus ca sunt frumoasa.si in plus nu am avut nici o relatie pana acum.Am 14 ani si...chiar.multi mi-au spus ca sunt urata. m`am saturat. de cele mai multe ori ma duc in baie si incep sa plang. nu mai suport... ce ma fac. ajutor crying

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fiecare e frumos în felul lui, iar pentru cei care te vor iubi, vei fi cea mai frumoasă din lume. Nu te necaji! Capul sus!
http://www.youtube.com/watch?v=eAfyFTzZDMM
Atitudinea este cea care contează. Dacă vei avea încredere în tine, atunci şi ceilalţi te vor vedea frumoasă. Dar până la urmă, de ce e aşa de importantă părerea lor? Nu te merită, dacă se iau după aparenţe.
http://www.youtube.com/watch?v=bAsA00-5KoI
Ascultă-mă cu atenţie: EŞTI FRUMOASĂ! Ai înţeles?
Şterge-ţi lacrimile şi nu te mai necaji degeaba! Şi fă în aşa fel ca răutăţile celorlalţi să nu te mai atingă! Pentru tine trebuie să conteze cu adevărat doar părerile celor dragi, atât. Celelalte le asculţi, dar nu le pui la suflet. Ne-am înţeles?

Să ai grijă de tine! Numai bine!

| Roxett a răspuns:

Nu te ingrijora. ai doar 14 ani si mai ai timp sa-ti faci un prieten.
nici o fata nu e urata...doar asa avem noi impresia, dar nu suntem...toate avem ceva frumos care sa-i placa unui baiat. Eventual incearca sa-ti schimbi atitudinea sau ceea ce crezi tu ca nu le-ar placea celor din jurul tau.

Succes! :*

| julia221 a răspuns:

Nu trebuie sa spui asta never-ever! Poate asa ai impresia. dar lucrul bun la toata chestia asta e ca asta te fereste de oamenii superficiali care ar sta in preajma ta doar pentru frumusete.Chiar daca, probabil, iti vei gasi prieteni, si iubiti mai greu, cel putin vei gasi prieteni adevarati si iubiti statornici.Frumusetea e trecatoare si desi toti ne dorim sa fim (mai) frumosi, nu putem schimba felul in care aratam. Asta nu e un motiv de tristete, viata trebuie traita asa cum e ea.
Tu ignora-i pe oamenii aceia si ia in serios oamenii care te incurajeaza!
sa nu mai fi trista :*. ai mai sus oameni isteti care te incurajeaza happy

| VladM15 a răspuns:

Nu trebuie sa fi asa ridica frunte sus toti avem CALITATI si defecte nimeni nu este perfect si fi puti mai optimista integreazate si tu intr-un grup nu mai fi timida
altceva nu pot sa te ajut totu depinde de tine
bafta

| Anonim1596 a răspuns:

Buna.Te sfatuiesc sa stai linistita deoarece fiecare persoana este forte frumoasa in felul ei.love struck Daca cineva te iubeste cu adevarat te va iubi pentru. cine esti.Totusi daca vrei fa o schimbare la tine.O noua tunsoare, schmba-ti atitudinea...Gandeste-te ce nu le-ar placea la altii cand te vad. thinking Nu te ingrijora. kiss

| ?????? a răspuns:

Păpuşă,oricine e frumos in felul lui, aşa ne-a lăsat Dumnezeu! Nu ar trebui să iţi pese de parerea lor.
Sunt doar nişte invidioşi happy Când le găseşti lor câte un defect nu le convinewinking ai 14 ani ai tot timpul din lume să ai o relaţie.
Şi vei intalni tu pe cineva care să te iubească aşa cum eşti. happy
Capul sus! Niciodată sa nu fi tristă dacă cineva iţi zice că eşti urâtă! Fiecare om e frumos, si fiecare are calităţile lui! Nu lasa capul jos din cauza unor tampenii spuse de cineva! Aşa ne-a lasat Dumnezeu si nu trebuie sa ne plangem. Deci capul sus si inaintewinking. Mult noroc in toate :*

| NbhdDaughter a răspuns:

Esti foarte frumoasa, sunt sigura...mai ales ca din cate observ iti place stilul emo.winking Draga mea, asta mi se spune si mie.dar eu consider ca sunt frumoasa pentru ca toti suntem frumosi...