| Desteapta21 a întrebat:

Maicamea si taicameu mi-a zis ca de ziua mea imi iau un caine. Puteti sa-mi recamdati o rasa de caini?

Răspuns Câştigător
| Andreeaa19 a răspuns:

Depinde ce fel de câine te caracterizează, bănuiesc ca vrei unul de talie mica, eu iti recomand bichon maltez sau pechinez imperialhappy
Succes in alegerea ta!

3 răspunsuri:
| AlmaTheAmstaff a răspuns:

Dacă ai mai avut câini și știi cum să te comporti cu ei,cum sa ii dresezi, iti recomand un Amstaff, e tare dragut si loial doar că trebuie sa il dresezi(nu va fi greu, sunt intelegatori doar ca uneori incapatanati) dar dacă nu, eu cel mai ok ti-as recomanda sa adopti un caine.Iti rogi parintii sa te duca la un adapost si il alegi.Și eu am un Amstaff, dar ieri am adoptat inca o catelusa si nu imi pare rău.Dar să ai grijă să o/il vaccinezi.

| BojinDaiana a răspuns:

Buna,mie imi plac cainii mari,asa ca iti voi spune cateva rase care sper ca te vor putea ajuta in gasirea cainelui doritbig grinog german,Bullmastiff,Ciobanesc de Pirinei,Labrador,Ciobanesc caucazian, Leonberger, Anatolian Shepherd, Kuvasz, de asemenea merge si Pitbull sau Amastaff.Mult succes iti doresc

| Dadyx a răspuns:

Daca esti o fire careia ii place miscarea si are timp liber, iti recomand un Labrador sau Golden. Daca vrei o rasa de caine mai agresiva, Rottweiller sau Pitbull.