| Raluca_Rallu_2001 a întrebat:

mama spune ca imi stric tenul, ca mai incolo fata mea va arata batrana. Ea spune ca folosesc prea multe produse si ca nu ar trebuii sa foloseac cremele. Am 14 ani si asta e rutina mea de ingrijire :
Dimineata : ma demachiez cu laptele demachiant vitaminizat cu ulei de masline si catina de la Cosmetic plant, dupa care ma spal pe fata cu apa rece.
Dupa ma dau cu o crema de la nutra de la Avon pt zi cu spf 15.
Si uneori ma mai dau cu o solutie pt pori de la Avon.
Seara :
Fac acelasi lucru doar ca folosesc crema de la Dove.
Uneori ma dau cu masti de fata de la avon sau mi le fac eu din ingrediente naturale.
Nu ma prea machiez, decat la ocazii ..folosesc mai mult un cc cream, rimel, ruj sau luciu si o pudra poate.
Folosesc prea multe?, cum sa imi ingrijesc tenul? FUNDa

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Cred ca e putin cam mult.E bine sa te demachezi si sa iti dai cu crema hidratanta. Poti sa incerci o masca cu argila din cand in cand si mai nou am incercat masajul cu cuburi de gheata care mi se pare super.Cauta pe net despre asta pentru a vedea daca ti se potriveste!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are dreptate maica-ta.Stie mai bine decat tine.Prea multe pentru varsta ta.La 25 de ani ai sa faci comenzi cu tirul la cosmetice.

| danutzu96 a răspuns:

Mai usor cu vaselinele astea. Una dimineata cred ca este destul. Ce a zis mama ta este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

wow, eu nu folosesc nimic, iar tu la 14 ani atâtea. mai lasă tenul să respire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Las-o in pace. la 25 de ani nu fata ta o sa arate ca fundul unei babe

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

am aproape 18 și nu mă machiez, nici nu folosesc nimic. și ăștia nu știu ce să mai folosească la doar 14 ani. în fine, face ce vrea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De aia iti ascunzi fata in poza ca nu te machiezi? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

nu, am avut poză cu fața mea. în plus, nu-s eu în poză.

| Raluca_Rallu_2001 explică:

Bine. multumesc de raspunsuri, probabil aveti dreptate. Ma gandeam sa imi cumpar un sapun de alep, marsila sau negru african. Pe care mi.l recomandati?

| Ungureanu_Magdalena_1997 a răspuns:

Mama ta are drepate, las-o mai usor cu cremele mai mult iti strica tenul la anii astia decat sa ti-l repare!