| Boss1211 a întrebat:

Bun,a mi-au aparut niste bube pe mana acum o ora, nu ma mananca, nimic doar mi-au aparut, oare de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu avem de unde sti asta de la distanta si nici medici nu suntem
sfatul meu arata bubitele acestea unor farmaciste du experienta sau de ce nu cere sfatul medicului tau de familie, medicul este cel mai avizat sa iti spuna ce anume reprezinta bubitele de pe mana ta!
succes

| Violleta2022 a răspuns:

De la orice: piscaturi de tantari, de purici, de paduchi, alergie la detergent sau la cine stie ce planta, ori alergie la mancare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Vezi cum se prezinta situatia in zilele urmatoare si daca se agraveaza mergi la medic, asta e singura solutie.Si eventual fa o poza, ca apoi sa ii poti arata medicului in caz ca bubitele dispar pana cand ajungi la consult.In felul acesta isi da omul seama mai repede despre ce e vorba, ceea ce in cazul unei descrieri verbale n-ar fi la fel de eficient.

| Cipi1212 a răspuns:

Buna, Bubele de la mâna poate fi cauza unei alergii sau ai consumat un produs expirat.

| Boss1211 explică:

Acum parca se extind