| SzidySzidonia a întrebat:

Nu mai suport, am 173 cm inaltime si 59 kg, 94 cm la fese si 70 la talie, nu sunt fotomodel recunosc, dar cea mai buna prietena a mea, care e chiar foarte slaba, chiar scandura tot ma bate la cap ca ce fund mare am, ea are picioare foarte-foarte subtiri si 73 in talie, ar trebui sa slabesc sau s-o ignor? Nu mai rezist, ceilalti imi spun ca acum arat bine (dupa ce am slabit 8 kg, atunci chiar eram plinuta, dar acum...)

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

La prietena ta ii trebuie unu care sa ii spuna ca moare *** de foame in ea. Personal mas oferi sa ii zic treaba asta.Pentru ca is cam strofocat de fetele slabe care se iau de fetele mai plinute. Unii oameni nu pot intelege, nu putem fi toti cu fizic scluptat.Si sunt sigur de un lucru,cei care sunt masivi,au ceva ce nu au slabi, si invers. Poti avea un corp numai fibra, trebuie sa iti lipseasca ceva, trebuie sa ai minusuri, nu exista perfectiune.Nu cred ca exista cineva perfect.Prietena ta poate e doar geloasa pe felu cum arati.Eu numai dau 2 bani pe felu cum arat.Ma ingrijesc normal, nu tin cure de slabire, sunt ditamai omul, dar nu imi fac probleme.Esti in crestere, vei vedea cand vei ajunge la maturitate.Eu am o greutate formata din 3 cifre si numai imi fac probleme.

| ViatacuLouie a răspuns:

Tu ai 70 in talie, iar o prietena foarte slaba de-a ta are 73, ceva nu se leaga. Mergi si tu la sala. Un fund de 94 e super daca este ferm. Daca are celulita, e cam aiurea...

| SzidySzidonia explică:

Nu am celulita, am reusit sa scap de ea, aveam foarte putina si atuncilaughing

| SzidySzidonia explică:

ViatacuLouie, chiar are 73 cm in talie, ea nu prea are talie, asa este corpul ei, chiar o iubesc foarte mult pentru ca e o prietena foarte buna, dar nu mai rezist ma scoata din mintilaughing

| SzidySzidonia explică:

Ideea e ca ea nu face nimic pentru a fi slaba, adica nu sunt geloasa pe ea pentru ca ea este prea slaba, dar eu care fac in fiecare seara exercitii de tot felul, ziua fac alte exercitii si mananc foarte putin, cartofii prajiti si cola i-am si uitat, iar ea mananca pana se indoapa, si dupa aceea tot ea vrea sa-mi dea sfaturi:p

| LeeOm a răspuns:

Eu iti recomand sa o ignori, clar! E doar geloasa pe formele tale. E mai frumos sa ai forme decat sa fi scandura! kisses, dear

| successful a răspuns:

173cm si 59kg?
Bun, as spune ca este perfect pentru o fata(din punctul meu de vedere).
Atita timp cat nu urmezi sfaturile prietenei tale, este foarte bine sa ti-le spuna in continuare happy!
Succes!