| MariaMaia879 a întrebat:

nu stiu nici cum sa spun dar mi e rusine de mama mea! Adica eu nu ma dezbrac de fata cu ea si nici nu ii spun lucruri intime cum ar fi daca am prieten sau cand imi vine menstruatia laughing))! Nu stiu ce sa fac sa nu imi mai fie rusine de ea pana la urma e mama dar na!

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mama statea cu mine cand mergeam la wc. Faceam conferinta. E fain sa ai o relatie apropiata cu mama ta, pe mine m-a ajutat mult prietenia cu ea si este ceva special.

| RainmakerX a răspuns:

Nici eu nu ma dezbrac de fata cu ei dar totusi... vorbim despre orice.

Stiu ca e greu dar incepe tu conversatia daca nu o incepe dansa...
A fost si ea de varsta ta candva, poate o sa-ti fie de ajutor... are mai multa experienta decat tine.
Succes!

| R0R0 a răspuns:

Bună!

Trebuie sa ii spui doar o data, iar datile viitoare vei simti pur si simplu nevoia de a vorbi cu ea. Eu mă inteleg minunat cu mama! Vorbim despre orice. Daca nu era langa mine, nu stiu daca rezistam.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Consider ca astea sunt chestii ce tin de intimitatea ta. De ce i-ai spune ei chiar tot?
Am vazut la prietenii mei ca pot vorbi orice cu parintii lor. Eh, eu nu o sa fac asta. Daca nu simt ca vreau sa le impartasesc anumite chestii din viata mea, nu o fac si gata.
Pa!