| AIPS a întrebat:

O a intrebare legata de animeuri. Eu si prietenele mele avem o poveste scrisa pe un caiet si vrem s-o transformam in anime. Cum >facem? Ce programe exista? Cum desenam personajele pe calulator\? Cum punem vocile in anime, cum facem personajele sa se miste si altele? Help va rog din suflet! Dau funda

1 răspuns:
| xFluing a răspuns:

Programe de animatie si programe de inregistrare (daca vrei sa fie anime veritabil, trebuie sa platesti un actor care stie japoneza) si un program de editare video pentru a uni sunetul cu video-ul.

Nu stiu exact ce program de animatie pentru anime s-ar potrivi, cauta si tu

Ca program de inregistrare, incearca Audacity.