| CAMIOANIEEE a întrebat:

O întrebare(tare tâmpită)pentru fete:Azi după școală am purtat o discuție cu o fată. până la urmă am întrebat-o pe unde stă,după i-am zis de ce am întrebat-o,că mereu o văd pe stradă când fac naveta cu microbuzul,că ăsta e și adevărul. După la sfârșit,cand am urcat in microbuz,în loc să zic Ceau,am zis Mercistraight face.Nu o plac pe acea fată,dar îmi e să nu mă considere vreun obsedat de ea(sau să creadă că o plac).Voi, fetele, cum l-ați considera pe acel băiat?

Răspuns Câştigător
| tacitacitaci a răspuns:

Nu-ti fa probleme de genu'. Cu cat iti faci mai putine probleme cu atat de multe ori nu o sa se intample ceva atat de grav. Uneori oamenii supraestimeaza "greselile" lor(pe care unii le-ar considera dragute si amuzante, intr-un sens bun) in special timizii. In realitate totul e in mintea ta. Nu-ti place de acea fata, dar vrei sa faci o parere buna, ca deh... colega noua happy. De obicei in relatiile cu fetele nu trebuie sa fi un pupincurist preocupat de a face cea mai buna parere(ti-o zic din experienta, asa eram si eu). Fii tu insuti. V-a aprecia asta mult mai mult decat daca esti "obsedat" de a face o parere excelenta. Poti spune aproape orice daca o faci sa o sune ca o gluma(zambind, dand senzatia ca glumesti). Se poate supara, de cele mai multe ori, dar e o tachinare. Trebuie sa fi sigur ca tipa o intelege ca pe o gluma si sa nu intreci masura. Poti sa-i spui ca-i proasta/prostuta, dar nu o jigni.

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

E o simpla greseala, nu trebuie sa iti faci atatea griji din cauza asta. I se poate intampla oricui. Si pana la urma, ce conteaza ce gandeste ea daca nu ai nici o treaba cu ea? Doar nu o sa te urmareasca, crezand ca o placi si tu.

| CAMIOANIEEE explică (pentru IsabelaIssa):

Păi..nu vreau să creadă ceva urât despre mine.Așa-s eu, încerc mereu să fac o primă impresie bună.

| devor a răspuns:

Nu-ti fa probleme...sigur nu te considera un obsedat

| Ozzz a răspuns:

Cred că depinde foarte mult și de persoana respectivă.
Eu personal tind să nu interpretez gesturile și vorbele unei persoane. Ai făcut o simplă observație și ai pus o întrebare din pură curiozitate.
Desigur că există și varianta să se gândească "Pff cred că a zis așa, ca să aibă de ce să se bage în seamă cu mine" sau "Cum să te duci la un străin să îl întrebi unde stă? Ăsta cred că mă urmărește sau ceva de genul"
Dacă îți aruncă priviri ciudate de mâine, spune-i și tu că ai fost doar curios și să nu înțeleagă greșit. laughing

| CAMIOANIEEE explică (pentru Ozzz):

Străină nu este, este colegă de școală(nouă, într-adevăr)Dar s-a întâmplat așa să merem amândoi pe aproape acelaș drum.Doar nu puteam să stau ca prostul și să nu zic nimicstraight face(sunt mai timid cu fetele)