| y0nelitHa a întrebat:

Buna puppy dog eyes As dori niste statusuri sau niste declaratii de dragoste happy sau niste idei happy Cel mai bun primeste funda!happy

Răspuns Câştigător
| devilmaycry4 a răspuns:

Dragostea este ca vantul. Nu o poti vedea, dar o poti simti.

As iubi vantul dar el mereu fuge, as iubi fulgerul dar el ma va strapunge, as iubi ploaia dar ea ma va stropi, te-as iubi pe tine dar...tu ma vei iubi?

Oare cine ar fi crezut, Oare cine ar fi stiu, Dintr-un joc copilaresc, Sa ajung sa TE IUBESC

La orice ora din zi, in ochii mei tu vei fi...

Vreau sa traiesc, sa nu imbatranesc, Vreau sa te iubesc si sa uit sa cresc.

Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor. (Francois de la Rochefoucauld)

Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului. (William Shakespeare)

http://www.statusulmeu.tk/statusuri/statusuri-de-dragoste

sau

http://www.statusulmeu.tk/citate/citate-despre-iubire