| Lorenushh a întrebat:

Buna prieteniTpu:* am puteti ajuta cu niste statusuri pentru iubit?:* nu din acelea ca sunt moarta dupa el:* dar sa fie frumoaseee:* dau fundita:* multumesc:*

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

E ca o poveste,in care suntem doar noi doi E ca o poveste,sclipiri de stele printre noi :

fiecare are un vis,un nume,si o poveste de scris... Are o viata de indurat,o secunda si s-a terminat []

Ea mi`e ca 0 sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora.Avem idei fixe, radem dup` culise, iar cand cortina a cazut, veselia a`nceput

Viata e asemenea unei ore de matematica in care aduni, scazi, imparti si cand ai realizat ca ai gresit s-a sunat de iesire

Love is in the air everywhere you look around

Love is in the air

Lasa-i pe toti sa vada asta prin statusuri de dragoste, lasa-i sa vada ca te-ai indragostit. Arate-le ca tu o simti, o vezi, o traiesti cu fluturasi si de toate.

Iubeste BAIATU care iti spune ca esti frumosasa si nu sexy Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte.Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana.Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil k,te va iubi mereu

erau odata u print si o printesa,ei se iubreau mai mult ca oricine,asa ar trebui sa fac eu cu tine.

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC!

Alfabetul inepe cu A,numaratoarea cu UNU, supararea cu o LACRIMA, dragostea cu tine INGERAS :X:X:X

Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL !

Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti

Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani

Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce.Te iubesc!

Dragostea nu are nevoie de cuvinte .Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire

Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare

Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu!

Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete

Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta

Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti

Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice !
I loved you once, I love you still, Always had and always will

In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare.te stiu din cartile de basme si povesti,cat de tandru esti.prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti

Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim,ca nu stim ce este DRAGOSTEA.dar o inima batrana nu ar rezista la atat suferinta

Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe !

Te Iubesc si nu vreau sa te pierd.v-oi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva

Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU’MiSs-YoU’

Ce sa scriu?nu incap decat 160 de caractere,oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

Intr-o zi ma vei intreba ce e mai important pentru mine:tu sau viata? Eu voi spune ca viata iar tu te vei supara dar fara sa-ti dai seama ca pentru mine tu esti viata !

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine !

Intr-o noapte o stea m-a intrebat: De ce nu o lasi daca te face sa plangi? I-am raspuns: Stea tu ti-ai parasi cerul ?

E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste si acela sunt EU "
Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie,cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger !

Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-aspus ca un inger nu pazeste alt inger !

Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da

Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreagadar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul !

Cand vine noaptea uita-te pe cer. Daca vezi o stea cazatoare pune-ti o dorinta. Ai increderese va indeplini pentru ca eu mi-am pus si te-am intalnit pe tine

Acum cand te iubesc te rog nu spune NU doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu !

Inima-mi plange cu suspine fiindca tu nu esti langa mine. Stiu departarea este grea dar te rog nu ma uita !

Dorinta mea este sa-ti spun cat de mult te iubesc! Sa te vad in fiecare zi sa-ti stiu bucuriile si sa-ti alin necazurile

Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang. tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc !

Tu de vei iubi pe altul eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC !
Profit de iluzii şi cuvinte false gen"te iubesc",comportament copilăresc,gelozie,certuri,asta e relaţie?sigur faci asta din lipsă de ocupaţie!

A pus suflet deşi ştia că greşeşte.

Căţi oare mai ştiţi ce înseamnă să iubeşti.Să ai fluturi în stomac şi să simţi că te topeşti.

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Noi: 2 nebuni ce n-am ştiut să ne înţelegem. Lumea: un sanatoriu din care nu ştim ce să alegem.

Îmi place că lângă tine chiar uit de toate şi imi place când aiurea ne plimbăm prin noapte

Mi-e dor să te strâng în braţe,să te sărut.Mi-e dor să îmi vorbeşti,mi-e dor să te ascult!

Dacă am să plec vreodată nu am să mai vin,pentru mine ai fost tot , eu pentru tine prea puţin

Ştiu că nu am cum să fiu ca înainte,dar vreau şi eu să am dreptul meu la fericire

Un zâmbet fals nu se observă mereu. Privirea, însă, nu poate minţi

Urăsc când cineva mă întreabă dacă sunt suparată, şi el este de fapt problema

Nu îți închipui ce are ea în suflet, te iubește, tu, vagabond din fire o faci să ajungă să poată zâmbii doar când te vede prin fotografii

De obicei, oamenii fără care tu nu poţi trăi, pot să traiască fără tine

Nu-i aşa că e ciudat cum apreciem anumite persoane doar după ce pleacă din viaţa noastră ?

Tu îmi faci inima să râdă,chiar dacă ochii mei plâng ♥

Pune mâna pe o sobă fierbinte un minut şi ţi se va părea o oră. Stai cu o fată frumoasă o oră şi ţi se va părea un minut.

Mai bine o diavolită politicoasă , decât o sfântă prefăcută !

Suferă, și nu suferă cum suferi tu, suferă în modul ei, fără să spună, fără să știe nimeni, suferă când nu e nimeni lângă ea, sau când e întuneric. Dar e fericită, e fericită pentru că tu ești fericit, pentru că a înțeles că nu îi mai aparți și pentru că te vede fericit așa cum nu te-a mai văzut

Am invațat că fericirea nu se cerșește, că un zambet nu costă nimic, că ura nu are nici un loc în viața mea, că momentele grele sunt benefice pentru a crește și ce este mai important...am invațat să iubesc necondiționat

Sincer eu NU am regrete, dar urăsc faptul că am iubit prea mult

Nu permite timpului şi uitării să-şi fure persoanele la care ţii sau ai ţinut. Nu contează dacă ele te-au uitat deja.păstrează un colţişor de suflet pentru fiecare.

Un pic de adevar în spatele unui "Glumeam". Un presentiment în spatele unui "Nu ştiu". O emoţie în spatele unui "Nu-mi pasă" şi întotdeauna o durere în spatele "Da, totul este ok

El mă ascultă când în sufletul meu plouă , și chiar de-l supăr uneori nu-și dorește o tipă nouă

E exact ca mine, iar asta face ca totul să meargă bine.
Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea si-ai umplut doru` din inima mea

Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tine uniti pe amandoi si suntem doar noi

2 răspunsuri:
| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute