| ριтιкaa1998 a întrebat:

Prin marie cam asa am fost cu un baiat care imi placea de destul mult timp. Eram foarte indragostita de el,mereu eram suparata,credeam ca sentimentul nu-i reciproc etc. Si atunci am fost impreuna, nu a mers..Nu-i convenea si nici mie oarecum. Eram diferiti. Dar acum ceva timp ne-am mai dat o sansa si suntem din nou impreuna. De data asta se comporta frumos cu mine etc. Mult mai bine ca prima data. Credeti ca o sa mearga? Eu sunt speriata in caz ca nu ar merge as fi foarte deprimata si asa. Fundita :*

4 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

Poate s-a indragostit si el de tine pe parcurs. Doar bucura-te acum de moment si vei vedea.

| KMaddieK a răspuns:

Nu ai de unde sa stii daca o sa meraga daca nu incerci. Poate ca intre timp s-a schimbat sau macar incearca s-o faca sau incerca sa se comporte mai frumos. E doar o parere, nu conteaza ce spunem noi, conteaza ce vrei tu si ce simti tu.

| bbu2eugen a răspuns:

Vei afla putin mai tarziu nu acum odata ce se poarta asa frumos inseamna ca te place sau incearca sa ti ofere totul ca sa pofite de tine ai grija,

| Hace a răspuns:

Nu mai sta sa te gandesti daca o sa mearga sau daca nu si ca vei ajunge sa fi deprimata. Bucura-te de relatie si de stadiul ei exact asa cum este acum. Daca stai mereu sa te gandesti ca nu o sa mearga si ca o sa fi deprimata daca va despartiti vei distruge incetul cu incetul, fara sa iti dai seama, relatia. Iar daca nu o sa mearga, asta este viata, baieti sunt destui pe pamant, daca vei gandi mereu negativ nu vei putea construi niciodata o relatie solida.