| anonim_4396 a întrebat:

Probleme in paradis de data asta happy
Eu si iubitul meu (avem 8 luni), ne-am despartit saptamana trecuta. Pe timpul vacantei nu ne putem vedea deloc deoarece stam in localitati diferite. In timpul scolii ne putem vedea, fiindca invatam in acelasi oras si stam amandoi in acelasi camin. Deci, ne-am despartit saptamana trecuta. A zis ca nu mai poate fi acelasi dupa atat timp petrecuta singur, vrea sa fie mai liber, cu toate ca ma iubeste. A zis ca uneori inima mai trebuie sa se ia si dupa creier. Ne-am mai despartit inca de 2 ori in vacanta asta, in mare tot din aceleasi motive ( a zis ca nu se mai poate implica atat de mult ca inainte), insa apoi am inceput sa vorbim din nou si ne-am impacat. De data aceasta nu am mai vorbit pe facebook deloc, de cand am luat decizia cu despartirea. Eu il iubesc foarte mult. Credeti ca ne vom impaca cand incepe scoala? Din ce am vorbit cu el, mi-a dat de inteles ca timpul asta petrecut separati l-a determinat sa ia decizia asta. Credeti ca se va reaprinde flacara iubirii in el cand ma va vedea in fata ochilor? A zis ca totul devine monoton ( si mi-am dat seama de asta si eu, mai ales ca vorbeam mereu prin sms-rui), insa atunci cand suntem amandoi fata in fata este alta treaba.
Mi-a spus ca eu sunt singura fata de care s-a indragostit cu adevarat pana acum si ca se bucura ca eu sunt cea alaturi de care a stat 8 luni, insa pentru el cam atat a fost..Chiar il cred cu privinta la aceste lucrui, pentru ca am observat ca in ciuda caracterului sau foarte rigid, in fata mea chiar s-a deschis si am reusit sa il mai "indulcesc" plus ca asta a fost cea mai lunga relatie a sa(restul au fost o joaca de copii pentru el).
In sfarsit. Nu vrea sa rupem legatura de tot, vrea sa ne mai auzim insa nu mi-a dat niciun mesaj pana acum... Am stabilit amanadoi sa purtam o discutie intre 4 ochi cand ne vedem, indiferent de ce se va intampla cu noi. Tin sa mentionez ca eu am 16 ani (abia impliniti), iar el face 17 in scurt timp.
Nu vreau reprosuri cu privinta la varsta. Chiar a fost ceva frummos intre noi si nu as vrea sa se termine aici, mai ales ca de cand o sa inceapa scoala, ne vom vedea zilnic fie ca vrem sau nu, pentru ca stam la acelasi camin.

1 răspuns:
| Kyubii a răspuns:

Totul depinde de cât de cuminte a fost el vara asta când v-ați despărțit.
Dacă nu i-a atras altcineva atenția cu siguranță se va întoarce la tine. dar dacă a mai apărut cineva. nu știu ce să zic, dar ar cam fi cazul să mergi mai departe!