| Xempeth a întrebat:

Sa incepem cu inceputul: Imi place de o fata dar sunt prea timid sa port o conversatie cu ea. Eu am 14 ani iar ea 15 si de diferenta de 2 clase. Singurul lucru care oarecum ma avantajeaza este inaltimea. Si aici tot e diferenta. Eu am 1.80 iar ea 1.65- 1.68. Ok, dar asta nu e important. Oarecum stiu ca nu am nicio sansa cu ea dar e super de treaba si macar sa fim prieteni. Asa. Aseara cand ea era la baie( este acolo o baie in care te poti spala pe maine si pe fata {doar ai transpirat}) si am intrat acolo(fara sa stiu ca si ea e acolo) noi ne tot intalneam in baie des laughing si ea imi spune " iar ne intalnim in baie" cu un zambet pe fata iar eu m-am panicat ca un... nu mai zic eu ce si am facut " pff " ca un rabufnit si am inceput sa rad ca un tantalau. Si sunt mai multe intamplari nu char fericite. Iar acum sunt sigur ca toti vor spune nu mai sta dupa ea etc. si oarecum stiu ca nu am sanse dar macar ziceti-mi niste sfaturi cum sa scap de timiditate sau sa port o conversatie. Eu nu sunt cu toti timid dar ma panichez cand incepe sa vorbeasca cu mine. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Ramona7 a răspuns:

Salut, in primul rand nu-ti face probleme din cauza varstei, daca ea te place si tu o place asta n-ar trebui sa va stea in cale happy apoi un sfat ar fi daca esti timid sa socializezi cu ea pe diferite site-uri de socializare big grin, un lucru foarte important mi se pare faptul ca nu ar trebui sa te gandesti la diferenta de varsta fiindca iti trec ganduri prin cap ca" probabil crede ca sunt un copil prost si naiv'' dar nu e asa, comporta-te cu ea ca si cum ati fi de aceeasi varsta, salut-o de fiecare data cand o vezi, fa glume cu ea, surprinde-o cu cadouri, sper ca te-am ajutat, fundita? happy

| Xempeth explică (pentru Ramona7):

Ok. M-ai ajutat mult dar ce pot vorbi cu ea de ex. pe fb? Buna ce faci... dupa...adica nu prea am subiecte de discutii.

| Ramona7 a răspuns (pentru Xempeth):

Hmm...stiu cum este crede-ma, dar nu stiu, intreab-o ce chestii ii lac, ce muzica asculta, pur si simplu incearca sa gasesti un subiect comun de discutie si apoi totul va veni de la sine vei vedea, succes in continuare happy sa-mi dai un mesaj sa-mi spui daca a functionatwinking

3 răspunsuri:
| Xempeth explică:

Am uitat sa va spun ca fac arte martiale( faza cu baia).