| utilizatornouuuuu a întrebat:

Sa nu va bateti joc va rog. Am cunoscut un baiat de 13 ani(ca mine) amuzant, chipes, nu pare a fi facatura si este ungur. Eu sunt ucraineanca-romanca.Noi vorbim prin engleza. Chestia e ca mie incepe sa imi placa de el si nu stiu ce sa fac. Sa il pastrez sau sa il consider un pericol? Va rog sa nu va bateti joc

Răspuns Câştigător
| Andreeaa19 a răspuns:

Nu ai de ce sa il consideri un pericol, continua si vorbeste cu el daca iti place, spune i ca il placi.
Ce contează etnia? Mie nu îmi plac discriminarile. Bafta!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Andreeaa19):

Totusi e ungur! nu e vorba de discriminare aici, ci de mandria nationalathinking chiar daca e pe jumatate romanca ar trebui sa se gandeasca la stramosii nostri care au varsat sange pentru a-si pastra teritoriul din cauza ungurilor;(

| Andreeaa19 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Lasa-ma tu cu texte de genu'. A fost,a trecut. Trăim intr o tara libera si avem dreptul de a iubi pe oricine, nu i poti spune inimii ce sa aleagă. Daca il place, atunci asta e.
Ce mândrie? Noi avem mândrie?laughing) tara asta stie ce înseamnă cuvântul "mândrie"?
Suntem vai de noi, avem un sistem bolnav, o tara sub orice critica si îmi spui tu mie ca e vorba despre mândria nationalalaughing

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Andreeaa19):

Daca sunt o mie in interiorul carora salasuieste colosalul spirit de roman atunci putem vorbi de mandrie nationala! suntem ca un diamant neslefuit, prima oara ar trebui sa inlaturam negura si apoi sa pornim o invazie impotriva ungariei!
Orice ungur, sau adept al sau va deveni sclav si numit fiinta inferioara asemenea animalelor domestice!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Andreeaa19):

Glumeam doar sa vad cum imi raspunzi!laughingraspunsul tau e cel corect

| Andreeaa19 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

E o prostie! Normal ca am dreptate, nici nu ai ce sa astepti se la poporul nostruoh go on

| Andreeaa19 a răspuns (pentru Andreeaa19):

De la* (scuza ma)

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Andreeaa19):

Sunt multi oameni buni si talentati, dar sunt umbriti de guvern, sistem, doctrina.generatia noastra ar trebui sa schimbe ceva, nu?(in rau sau in bine)

| Andreeaa19 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Asa e, sunt multe talente in tara asta, sunt multi care ar putea ajunge departe, dar cine sa ii sustina? Exista cineva care ar face un lucru cat de mic pentru noua generatie? Uite cel mai bun exemplu, fata are 13 ani, nu? Parca asa a zis, la 13 ani se îndrăgosteschee hee. Acesta e un caz bun! Altele la 13 ani sunt deja însărcinate,urmează întrebarea. "de ce?" Pai cum de ce? Mie personal,mi-e si rusine sa îmi mai pun aceasta întrebare,toate astea din vina familiei, educatiei pe care nu o primesc nici acasa, nici la scoală, nu se ocupa nimeni de ei, la ora 22 maxim, deci MAXIM! Ar trebui sa fie in casa copii sub 18 ani, sa nu mai zic ca ar trebui sa fie interzis sa meargă in discoteci si cluburi!
Multe sunt interzise in tara asta doar ca nu se respecta si nimeni nu ia masuri.
Se vinde alcool pe banda rulanta la pusti de 10-12 ani,la fel si in cazul țigărilor,pai e normal asa ceva?
Cum sa mai visezi la un viitor?
Sa fii mândru ca esti roman? De ce?
Vezi ce bine suntem primiti de către celelalte tari?
Suntem niste hoti,niste violatori,ucigasi,fără educatie,inculti, necivilizați! Ne meritam soarta! Romanul nu e facut sa conduca, e facut sa fie condus!
Eu încerc, atât cat pot sa dau unele sfaturi copiilor din ziua de astăzi, mai mult ce putem face? Cum putem sa schimbam asta? Sa facem greve mereu? La ce ajuta? Vine politia si ne ameninta cu amenzi si pistoale. Are romanul care lucra pe 1000 de lei bani pentru as plăti amenta de 1500 de lei? Nu are, normal ca nu! Si atunci... Ce putem face?

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Andreeaa19):

Putem sa visam si sa facem tot posibilul sa implinim acest vis! e greu sa schimbi mentalitatea unui om dupa ce si-a formato,dar poti sa o modelezi cand e inca in formarehappy.(la copii).e adevarat,cu fiecare generatie ne afundam si mai tare in propria noastra agonie,ura,rautate pentru ca majoritatea populatiei a fost indoctrinata cu valori gresite, dar se poate schimba asta desi e dificil, mai ales din cauza ca toti se complac in aceasta situatie si isi spun "se poate si mai rau", in loc sa zica "se poate mai bine".
O greva n-ar fi de ajuns, poate o revolutie in care vinovatii sa plateasca in functie de gravitatea pacatelor lor. Sper si cred ca intr-o zi va veni cineva care va reusi sa inlature pe cei ce si-au pradat neamul si sa schimbe situatia.
Eu sunt frustrat cand vad ca pana si cei ce ar trebui sa se tina tare s-au resemnat si nu mai incearca nimichappy.E nevoie doar de un impuls.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Andreeaa19):

Daca tara noastra ar fi fost in popor care e facut sa fie condus, atunci nu am fi trecut peste atatea in istorie.am fost cotropiti de multe popoare, am fost si vasali, dar pana la urma i-am infrant pe toti mai mult sau mai putin.
cati romani au murit pe campul de lupta ca sa-si pastreze originea, iar acum nu mai avem dreptul nici sa visam?
s-a ajuns atat de departe incat la putere sta un neamt.(origine sasa tot pe acolo). mandria nationala de care vorbesc eu nu o poate simti decat un roman!

| Andreeaa19 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Poate neamtul acesta va reusi sa faca ceva. Ramane de vazut.
Daca stii putin din istoria tarii vei sti ca tot un neamt ne a mai scos pe noi din cct...
Degeaba,inteleg ca esti patriot, dar Romania nu e un popor conducator!
Si degeaba speram si visam la ceva mai bun, de la revolutie tot asta spera oamenii ceva mai bun si de fapt e din ce in ce mai rau.
Daca ar mai fi acum o noua revolutie nu stiu ce s-ar alege de noi...
Vai de noi! E singurul lucru care pot sa il spun!
Degeaba incercam noi, o mana de oameni, sa schimbam o intreaga tara, daca restul nu fac nimic! Cum ai spus tu, asa gandesc majoritate"putea sa fie si mai rau"... Nu e asa...

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Vai sa moara veta si ce te manca pe tine ca e ungur ha? Si eu sunt ungur, si ma doare undeva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaa19):

" Altele la 13 ani sunt deja însărcinate, urmează întrebarea. "de ce?"
Pai cum de ce, nu stiai ca dragostea inseamna sexlaughing, Serios specimene de genu care nu fac diferenta intre dragoste si sex trebuie "sechetrate" pentru binele lor.

| Andreeaa19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragostea nu înseamnă sex! De la a te indragosti de cineva si pana la a face sex e cale lunga... Oricum nu ai ce le spune copiilor din ziua de astăzi, nu are cine sa ii educe de fapt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaa19):

Si eu ce-am zis? Acesti plozii trebuie tinuti in frau, au hormonii prea marilaughing

| Andreeaa19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asa ar trebui, dar cine sa facă asta?

| Axys a răspuns (pentru Andreeaa19):

Bine zis

| Andreeaa19 a răspuns (pentru Axys):

Da,pai acesta este adevărul.

| utilizatornouuuuu explică (pentru anonim_4396):

Nu am nimic cu ungurii. Doar ca vad la televizor fete rapite si la acest lucru ma gandeam ca ar fi un pericol

| anonim_4396 a răspuns (pentru utilizatornouuuuu):

Si crezi ca un pusti de 13 vrea sa te rapeasca lol. Desi te intreb l-ai vazut, poate e vreun pedofil care se da drept altcineva.

21 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Eu sunt ungur (maghiar) get-beget. Oare si eu pot reprezenta un pericol? Si daca da, care ar fi motivul? Te asigur ca este vorba doar de o impresie gresita, insa adanc inradacinata in mintea multor oameni, chiar si in cazul in care nu sau intalnit in viata lor cu un ungur.