| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea face si eu la scoala, in orele in care stau degeaba? De scris teme, ar merge, dar de multe ori se intampla ca meteriile la care mi se dau teme sa fie dupa materiile pe care nu le fac din diverse motive.
Sa scriu altceva (o poezie, un gand, ceva) pica, caci sar toti pe mine: "La ce scrii?" "La nimic". "Arata-mi si mie....hai i-a mana.". Nu suport chestiile astea. Prefer sa scriu singur, acasa.
Sa invat...hmm...e cam multa galagie si, in plus, nu prea am ce sa invat. Doar daca ar fi sa invat pentru bac, dar asta ar insemna sa-mi iau caiete in plus si mi-e sila sa le car dupa mine, mai ales cand stiu ca sunt sanse mici sa invat ceva la scoala.
Sa citesc... asta ar merge, dar nu am ce citi. Prin biblioteca am numai carti care nu-mi starnesc interesul, iar sa cumpar mi se pare cam aiurea, ca majoritatea celor care imi atrag atentia sunt vreo 20-30 de lei. La biblioteca scolii n-as gasi ce-mi place mie.
Ar mai fi jucatul pe telefon, dar eu am o gioarsa de telefon cu 2 jocuri si alea vai de ele. Nu am "zmart fon" sa o ard si eu ca tot omu' cu pacanele si biliard.
O ultima varianta ar fi dormitul, dar azi am stat vreo 4 ore degeaba si sa mor de imi era somn, chiar daca azi noapte am dormit 3 ore juma'. In general asta fac, dorm, dar daca mai prind o zi ca azi, in care stau 4 ore din 6 degeaba si nu imi e somn, ce fac?
Va rog eu foarte frumi, dati-mi si mie niste sugestii cu privire la ceea ce as pute face.
Mersi fain. Sa fiti iubiti!
P.S. Vorbitul cu colegii pica. Motivul: nu-i suport.

19 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Eu ascult muzica, imi pun castile in urechi si ascult happy sau ma uit la videoclipuri interesante din telefonul meu (am peste 50 deci trece timpul)'
''Motivul:Nu-i suport'' super a fost asta laughing Eu nu prea suport oamenii doar foarte putin, sa zicem din 30 suport vreo 7-8, ma rog. Ai mai putea scrie,dar in alta limba, nu stiu, asa de plictiseala inveti ceva cuvinte in chineza, norvegiana, araba laughing Asta facem eu anul trecut.

| anonim_4396 explică (pentru 愛日本):

Faza cu ascultatul muzicii ar merge, dar ma simt oarecum ciudat, caci nu mai aud nimic din ceea ce se petrece in jur si asta ma face sa ma simt cam... vulnerabil. Mi se pare dubios rau sau fiu intre atatia oameni si sa nu-i aud. Mai ales daca e si proful/profa in clasa. S-ar putea sa-mi zica ceva (stau si-n prima banca) si eu nici sa nu audhee hee

| 愛日本 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hei,poti asculta doar cu o casca si asa auzi si ce e in jurul tau.Dar faza cu limbile e una interesanta, nu?

| anonim_4396 explică (pentru 愛日本):

Da. Eu am niste biletele pe care am scris "Fii inteligent" in araba si in japoneza happy, iar pe caietul de desen aveam cum se scrie numele meu in japoneza si mongolahappy La un moment dat voiam sa imi umplu caietele de biletele pe care sa scriu chestii in alta limba, dar mi-era sa nu se i-a profii de mine ca vezi doamne ce **** scrie acolo happy

| 愛日本 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai,si ce daca? Crezi ca pe mine nu m-au luat la rost?laughing cui ii pasa. Poti descarca si aplicatii de pe telefon cu multe cuvinte, sau alfabetele.

| anonim_4396 explică (pentru 愛日本):

Reciteste pasajul cu telefonul.

| FashionKitty a răspuns:

Noi ne-am pus sa ne uitam cu colegii la un film dar si astia, suntem in a 10-a si ei inca se uita la animatii -_- asa ca am stat pe 9gag si radeam. Sau azi erau campionate de cruce si alte genuri de jocuri cu carti. Si culmea si asta cu suportatul colegilor, adica eu ma inteleg cu multi dintre colegii mei dar azi am stat si cu cei cu care nu stau de obicei, socializezi na laughing Sau maine o sa mergem cativa in ceva whatever cafenea sau poate mergem la film la mall, I mean nici macar nu trebuie sa stai 6 ore la scoala ca n-ai de ce. Dar in fine, daca chiar nu ai cu cine sa socializezi (eu uneori chiar n-am chef) poti citi daca totusi gasesti ceva sau sa asculti muzica sau nu stiu dar ai dreptate ca e enervant sa te pui sa faci ceva la scoala cum ar fi sa scrii si sa vina toti sa intebe ce faci :/ Eu ma mai puneam sa desenez dar de obicei daca eram nervoasa ca ma ajuta sa ma calmez presupun.

| anonim_4396 explică (pentru FashionKitty):

Nu trebuie sa stau 6 ore la scoala? Cine zice asta.
Eu vad lucrurile oleaca altfel.
P.S. Te rog din suflet sa nu mai folosesti engleza in fraze romanesti, suna ca naiba.

| FashionKitty a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer daca nici noi astia "sfintii" din LTB nu stam la ore nu inteleg de ce ai face-o, ca nu e ca si cum ai chiuli cand nu faci nimic. Si legat de romgleza mea stiu ca o folosesc dar fara sa-mi dau seama, sincer imi place mult mai mult limba engleza decat romana si si prietenii mei imi mai scriu combinat asa ca e chestie de obisnuinta presupun si nu mi se pare cine stie ce.

| LoveSleep a răspuns:

Din moment ce ai epuizat toate variantele, singurul lucru care îți rămâne e să asculți muzică și te retragi "undeva... oriunde. departe de toți... de toate... de tot".

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Cineva a citit ceea ce am scris eu....ma simt flatat si in acelasi timp extrem de ciudat happy
Mersi de sugestie. O seara faina.

| Doub a răspuns:

Asculti muzica si meditezi.

| T0T a răspuns (pentru Doub):

Asta fac si eu "laughing Am la ce sa meditez...

| h3r a răspuns:

Să privești o coleguțăhee hee

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Sunt proaste si urate. Alte idei?

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Desenează. Ori poți să-ți bagi anumite video-uri pe telefon și să le vizionezi( eu ma uitam până și la „Viața cu Louie" happy și pe atunci nu aveam un telefon „zmart„), poți imprima o carte de pe net, ieși mai ieftin... dacă știi una care îți atrage atenția.

| Ibrahimovic a răspuns:

Eu stau cu fetele laughing Vorbim, ne jucam, facem poze. laughing Asa repede trece timpul cu astfel de activitati.

| FlorinIsc a răspuns:

Ia-ti o revista de integrame, daca aivoie sa iesi din clasa iesi in aer liber, mergila un magazin sa iti iei ceva de mancare, converseaza prin mesaje daca nu ai fb pe tel.

| anonim_4396 explică (pentru FlorinIsc):

Nu am Facebook deloc, iar de conversat prin mesaje n-am cu cine. Am vreo 5 contacte in telefon cu care vorbesc din Paste-n Craciun. Sa nu mai zic de faptul ca imi incarc telefonul de cateva ori pe an.