| SmileForMe12 a întrebat:

Buna seara.Daca fumez imi afecteaza vocea? Sunt la un liceu de muzica si chiar vreau sa stiu. funda

3 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

Da.Si chiar destul de grav
Daca nu depasesti limita de 5-10 tigari pe zi nu o sa o afecteze aproape deloc in schimb daca o depasesti o sa iti schimbe vocea destul de mult si o sa si tusesti.

| OnuOnulică a răspuns:

Daca o faci cu masura si fumezi doar 10-15 tigari pe zi atunci nu. Daca exagerezi si fumezi cate 2 pachete pe zi ca mine atunci o sa iti afecteze.
Multi cantareti fumeaza si nu au avut probleme cu vocea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul ingroasa vocea, asta ca sa nu mai zic de faptul ca pe al 40 de ani o sa tusesti in prostie si nu stiu cum ai putea sustine un concert, in cazul in care vei ajunge la acest nivel.