| Violetta69 a întrebat:

Buna seara, TPU. Am aproape 16 ani, la fel ca si copiii din grupul cu care ies. Am inceput sa ne plictisim afara... doar ne plimbam, vorbim, stam pe banca... Cateodata jucam si carti sau Monopoly, dar totul incepe sa fie destul de plicisitor. Ce alte activitati mai putem face? La film am fost, la fast-food-uri etc, nu mai vrem sa mergem in locuri in care trebuie sa dam bani. Ce am putea face in parc? Ce jocuri ne-am putea juca? Funda

Răspuns Câştigător
| Georgy98 a răspuns:

Ce ciudat, ma aflu in aceeasi situatie. straight face Pai fiind in aceeasi situatie nu prea pot sa iti dau vreun sfat bun...dar vad ca aveti activitati destul de interesante fata de mine,zic. Incercati sa vina totul de la sine, vorbiti, inventati jocuri, cat despre cheltuiala banilor asta se poate rezolva usor daca esti cumpatat. Eu zic sa va bucurati din plin de ultimele zile de vacanta,chestiile astea care tie ti se par acum plictisitoare vor parea niste minuni in timpul scolii. Adica cand mai stai si lenevesti, si te plictisesti ca nu faci nimic, cand mai ai timp sa faci tot ce iti trece prin cap? Gandeste-te ca ai scapat de la inchisoare si trebuie sa te bucuri de toooot, pentru ca politia(adica timpul) vine, vine repede si nu o sa mai ai timp sa te bucuri de libertate.
Deci " keep calm and >"