| ohkay a întrebat:

Bună seara TPU! DAU FUNDĂ! Sună aiurea dar mă întreb dacă pot găsi pe cineva doar știindu-i data de naștere (și mai apoi recunoscând-o după figură) pe Facebook? Am nevoie de răspunsuri folositoare, mulțumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Sunt o multime de oameni in lume cu aceeasi data de nastere. Gandeste-te ca sunt doar 365 de zile de nastere in total (ma indoiesc ca e nascut pe 29 februarie), iar comparativ cu populatia lumii care are Facebook nu e nimic. Poate doar sa ai mai multi prieteni comuni cu el si sa il gasesti mai usor, dar ma indoiesc. Nu prea ai nicio sansa daca cunosti doar data. Dar poti sa speri in continuare.

| ohkay explică (pentru whatevernvm):

sad știu doar data nașterii și țara (nu e din România)... m-aș uita la sute de mii de poze... dar chiar nu știu cum să fac.

| ohkay explică (pentru ohkay):

P.s. știu ziua, luna și anul

| GdX a răspuns:

Ai cautat vreodata pe Facebook sa vezi cum se poate cauta? Numele, localitatea, scoala, locul de munca. Cam atat. Bafta...cauta-ti altul.

| ohkay explică (pentru GdX):

Despre ce vorbești să-mi caut altul? Habar n-ai despre ce e vorba și tragi concluzii. Mulțumesc oricum.

| ohkay explică:

Prin ce mă rog par creepy? Caut o prietenă cu, care am copilărit și nu-mi amintesc numele ei de familie.
p.s. nu mă lasă TPU să editez întrebarea oricum

| ohkay explică:

Nici o problemă.winking