| deea2sabau a întrebat:

Buna seara TPU, Sunt intr-o situatie pe care nu o doresc nimanui Acum o luna am cunoscut un baiat, se poate zice ca a fost atractie din primul moment, Vorbeam foarte mult in fiecare seara, el era in strainatate. A venit acasa o saptamana si ne-am vazut in de 6 ori intr-o saptamana, vorbeam toata ziua prin mesaje, imi spunea ca sunt frumoasa, ca s-a indragostit de mine si simteam si eu lucrul asta pentru ca ma privea lung si insistent, ii straluceau ochii avea o privire de indragostit. El a plecat inapoi in stainateate am continuat sa vorbim insa in ultima vreme a cautat motive de cearta, nu prea avea incredere in mine... Si acuma nu mai vorbim, sunt distrusa nici macar nu stiu motivul A pus o poza cu noi dar se pare ca zilele acestea a sters-o. Mi-a spus cineva ca are prietena, dar cand, cum? Tot timpul vorbeam. Cum sa-l intreb? ce sa-l intreb? O sa se rada de mine pentru ca eu sufar ca o proasta...

7 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca te voi dezamagi.Dar iti voi raspunde extrem de direct si la obiect!
Cu siguranta n ai sa fii de accord cu mine dar sunt ferm convins ca acesta i adevarul!
Probabil l ai cunoscut de pe internet? daca da sunt si mai sigur ca doar si a batut joc de tine!
2: daca ai mai facut si sex cu el! pai la revedere! Si incearca sa te maturizezi cat de cat!
Acum daca unul vine la tine si iti spune tot felul de chestii tu gata il crezi?

| cristimihailov a răspuns:

Din pacate, tu ti-ai facut-o, tu vei suferi...

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa te departezi de el. Daca el a plecat in strainatate si va sta o perioada de timp plecat, relatia voastra nu mai are niciun rost. Cu timpul (in special daca nu va vedeti) sentimentele dispar. Sunteti tineri. El va gasi pe cineva acolo si tu vei gasi pe cineva aici. Nu are rost sa amani inevitabilul, nu faceti decat sa va pierdeti timpul cu o relatie care nu mai are viitor, mai ales daca spui ca el incepe sa se departeze de tine. Relatiile la distanta functioneaza rar si intotdeauna cu mult efort din partea ambelor parti. El nu pare a fi dispus sa depuna acest efort. Tot ce i-ai spune tu nu o sa faca decat sa il mai tina cu tine o perioada de timp, insa, la un moment dat se va desparti de tine ori te va insela pentru ca ochii care nu se vad se uita. Nu are rost sa iti pierzi timpul cu o relatie care moare, mai bine o inchei acum pe cai amicale decat mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel cineva e sigur ca are prietena?
Si.straight face intreaba-l daca mai tine la tine,daca sta cu cineva,spune i ca tu tii la el,asta e singura cale. Daca astepti pierzi timpul de aiurea, oricum el probabil nu o sa iti zica daca nu il intrebi.Iar daca are prietena, si a zis atunci e indragostit de tine, mai da-l in *** de retardat si o sa iti gasesti altu'.Scz de limbaj, asa vorbesc eu.Hai bafta!

| deea2sabau explică (pentru anonim_4396):

Mi-a spus ca ii plac, dar ca e o problema cu distanta si ca ar trebui sa o lasam mai moale, asta era cand inca mai vorbeam, si am mai vorbit de vreo 2 ori si gata. Poate el mi-a spus asta ca are prietena si nu vrea sa imi spuna pentru ca stie ca o sa sufar si plang dupa el...Nu am curajul sa-l caut, pentru ca presimt ca o sa fie ceva de rau

| anonim_4396 a răspuns (pentru deea2sabau):

Hai sa iti zic, asa am avut si eu o singura data o relatie la distanta, si am inceput sa tin la fata aia, dar fiind toata ziua ma gandeam la ea, etc.Pana la urma am decis sa inchei relatia, fata a plans, eu am fost trist, dar asta era singura cale.De vazut nu cred ca ne vedeam mai mult de o data pe an si nu se merita,adica iti pierzi foarte mult timp cu chestiile astea,scuze ca iti zic asta, dar nu e ca nu a tinut la tine, a tinut la tine, dar probabil gandeste cum am gandit eu in relatia pe care am avut-o. Daca vrei sa ma intrebi ceva, eu sunt pe aici.

| Giuliano24 a răspuns:

Bine uite, si eu gandeam la fel, daca o sa rada de mine sau nu... Dar tu acum fii directa/sincera/serioasa(asa sunt eu) nu te intereseaza ce gandeste el ce o sa zica happy doar fi tuu insutii spune-i ce simti ce ai pe inima o sa te inteleaga si nu o sa rada iti garantez :* fii tu spune-i direct si o sa vezi ca o sa fie bine, ai grija de tine :*