| Relaxalittleplease a întrebat:

sper ca ales categoria corecta, mai bine mergea pshihologie dar nu este asa ceva, in fine oricum chestia asta o fac in timpul liber, incep de la chestia ca sunt visatoare, foarte visatoare si cite odata asa de tare cred in visurile mele ca imi vine sa renunt la realitate si sa ma urmez visul......sunt vise ireale care din start stiu ca nu se va indeplini, si de fiecare data imi spus de la inceput ca asta e doar un vis (imi place sa visez) si ca in realitate e altceva dar oricum ajung la un moment cind asa de tare vreau sa fie ca in vis, am prieten il iubesc el ma iubeste am un job totul este bine dar oricum nu incetez sa visez, poate de aceea ca cu prietenul meu sunt de la 17 ani.dar asa as vrea din nou prima intilnire dar nu as vrea sa pierd ceea ce am acum stau cu gindul ca o sa imi treaca

7 răspunsuri:
| alecsa91 a răspuns:

Uneori, visele pot reflecta gandurile si dorintele noastre. Daca iti doresti ceva cu ardoare, ajungi sa visezi ceva care are legatura cu dorinta respectiva. Pentru ca visele sunt raspunsuri ale subconstientului nostru.
Sfatul meu e sa te gandesti bine la faptul ca noi nu traim in vise, chiar daca uneori ne hranim cu vise. Ci traim in realitate. Incearca sa iti fac realitatea asta cat mai frumoasa.

| Relaxalittleplease explică (pentru alecsa91):

Merci, dar cum sa scap de obiceiul de a visa ma tem ca o data nu am sa ma controlez si am pierd totul pentru un vis care va fi doar o dezamagire (((

| alecsa91 a răspuns (pentru Relaxalittleplease):

Trebuie sa inveti sa iti accepti realitatea!
Ai atatea persoane dragi, sunt sigura!
Ele te pot ajuta sa iti invingi temerile!

| tacitacitaci a răspuns (pentru Relaxalittleplease):

Sa visezi este cel mai frumos lucru. Priveste-l din partea in care il consideri un lucru bun, nu unul rau. Daca vrei poti sa-ti scrii visele, poate faci o cartehappy

| Relaxalittleplease explică (pentru tacitacitaci):

E un lucru frumos dar si o dezamagire foarte mare cand revii la realitate

| halvitza a răspuns:

Nu-i rau sa fi visator! happy

| Relaxalittleplease explică (pentru halvitza):

Nu e rau pina nu ajungi sa vrei visul poti sa fugi dupa vis ca la urma vezi ca eu dezamagire