| anonim_4396 a întrebat:

Buna stiu ca am mai pus intrebarea asat dar mai vreau status-uri :
Buna sad.

Vreau si eu niste status-uri de...

durere. de.

suferinta. de.

dor. ceva d genu la cele mai buna dau fundita si vot happyhappyhappy

Răspuns Câştigător
| curiozitatea a răspuns:

Nu-mi dati sfaturi, stiu sa gresesc si singura.
Aspir.la o viata mai buna.
Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.
Va veni o data vremea cand in urma vei privi... ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca"Asa a fost o data!"
Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,
Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,
Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,
Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,
Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,
Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,
Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,
Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,
Nici daca am cunoscut iubirea,
Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,
In jur de pot sa mai privesc,
Sa nu ma-ntrebi daca ma doare
Nici daca vad pe cer ca-i soare,
Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,
Frumosul meu cu suflet bland,
La orce-ai vrut sau vrei sa stii,

Raspunsuri, inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc, traiesc an amintire,

De chipul tau imi este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea? chipul tau,

Cei suferinta? dorul meu,

Cei tristetea? viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu, nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos, frumos... a fost!
Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!:(
cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

http://sms-texte-haioase.all4fun.ro/......94_10.html
Asta e tot nu gasesc altele.doar prostii:(
Funda?

3 răspunsuri:
| ιяιηυк a răspuns:

Buna! Pe acest site poti gasi orice fel de statusuri doresti:)

http://sweety-things.weebly.com/

P.S.Sunt foarte multe:D:D

Sper ca te-am ajutat!

Pa,pa!:*

| elenita_7894 a răspuns:

Buna...
1. Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresk dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC ! "
2. Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine… dar un singur lucru insa stiu, caci mi-e tare dor de tine… "
3. Traiesti fiindka traiesti! Iubesti fiindca traiesti… "
4. Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "
5. Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "
6. Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni ! "
7. O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "
8. si n`as regreta deloc ! "
9. De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic ! "
10. Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "
11. Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "
12. As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "
13. M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt… [americanu`] "
14. N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti ! "
15. Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine… "
16. Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu… "
17. I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine… "
18. Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire ! "
19. Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Ups !? Te-ai lovit? "
20. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
21. Esti un trandafir crescut in inima mea. Promit sa devin apa, aer, pamant ca sa nu te ofilesti, dar tu promiti sa infloresti doar pentru mine? TE IUBESC! "
22. Cand sinceritatea ochilor tai va parcurge aceste randuri, te rog opreste`te din tot ce te retine si gandestete la mine. TE IUBESC! "
23. Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "
24. Trandafir rosu inchis te iubeste cine-a scris, dar as vrea ca cititorul sa iubeasca scriitorul…"
25. As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "
26. Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "
27. Sarutul tau inca il mai simt pe buze, ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti, lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti ! "
28. Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "
29. Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC ! "
30. Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "
31. Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC ! "
32. Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "
33. Mi-a fost dat sa iubesc de doua ori in viata: prima oara te-am iubit pe tine, dar a fost o greseala, si a doua oara este ca inca imi iubesc greseala… "
34. Cel mai trist lucru in lume, este acela, ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el… "
35. As vrea sa pot… sa-ti spun ce simt… dar n-am curaj… ca ma respingi… "
36. Tacerea ta ma infioara…[:(]…o vorba dulce de mi-ai spune as asezao la inimioara…[:)]…sufletul sa imi rasune…[:*]… "
37. Esti frumos, dragutz, chipes… dulce ca mierea dar ma deranjeaza faptul ca nu pot fi langa tine… "
38. Daca as fi o pisicuta as iubi un motanel dar asa sunt o fetita si iubesc un baietel… "
39. Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale…. chiar daca pleci , urmele iti raman acolo… "
40. Esti primu` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca… "
41. Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesk si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga… "
42. Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC ! "
43. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand ?! "
44. Daca ai fi o lacrima in ochi mei nu asi plange nici o data. Si chiar daca asi face-o asi lasa lacrimile sa coboare adanc in inima mea ca sa vezi cat de mult TE IUBESC ! "
45. Unde esti iubire sa ma atingi unde ma doare sa ma saruti sa-mi treaca sa te ating sa plang pe umarul tau unde esti cand am atata nevoie de tine? "
46. Iubirea…… ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea ?! "
47. Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite
48. Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "
49. As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "
50. Tu boca a lado de la mia se transforme en un besoo! Un beso de ti es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"
51. Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "
52. Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
53. Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "
54. Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "
55. Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "
56. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
57. Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "
58. Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te ! "
59. Y will always love the false image i had of you… "
60. Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "
61. Chiar nu vad cum ar fii o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "
62. Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "
63. A day without you is a lost day… "
64. O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai tin la tine, viata mea se invarte ca un zar de cand nu mai esti cu mine, nici nu stiu ce drum sa mai aleg amintirile vreau sa le sterg si astept un semn de ce nu vi cand eu te chem… "
65. Trec prin fata casei tale si as dori sa imi iesi in cale sa ma astepti ce mult as vrea cum ma asteptai candva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea ma opresc si oftez un pic si apoi plec dezamagit…TE IUBESC "
66. Iubirea e o tiranie dulce, caci cel ce iubeste-iubeste de bunavoie ! "
67. Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare.Se spune ca vantul nu bate atunci cand iubesti?! dar cand frunzele se misca, sa sti doar ca TE IUBESC ! "
68. Daca vei sta pe ganduri si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti v-a raspunde: sa lupti, sa speri si sa iubesti… "
69. Se lasa din nou tacerea in lumea mea… aceasta liniste parca ma asurzeste, iar tot ce ma mai tine in viata e speranta ca intr-o zi imi vei sopti ca ma ma iubesti… as putea trai asa o vesnicie… ! "
70. Orice drum parcurs, e mai frumos in doi… "
71. Plecat in cautarea drumului spre inima ta… "
72. Nu plange sa s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat ! "
73. Daca sunt cu tine lakrimi nu mai sunt, Nu mai am de ce sa plang, Din sufletul meu esti tot ce am mai scump, Te iubesc atat de mult… "
74. O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte… 1000 de ganduri in 2 cuvinte ! "
http://statusuri.qoue.com/Status-mess-de-dor.html
Tuesday, August 26, 2008
statusuri de dragoste, statusuri de dor

Statusuri de dragoste, statusuri de dor, statusuri de tristete, statusuri dragute

Cred in tine, cred in dragostea ta, cred in tot ce tu mi-ai dat . plang cu tine si zambim amandoi, tu esti tot ce mi-am dorit…

Am nevoie de tine cand ma trezesc, am nevoie de tine sa pot sa traiesc, am nevoie de tine sa pot sa visez. Am adormit cu tine in gand, te-am visat si m-am trezit cu tine in gand…

Mi-e frica sa deschid ochii pentru o noua zi cand stiu ca nu esti langa mine, mi-e frica sa merg inainte cand stiu ca s-ar putea sa nu te mai intalnesc vreodata

Iar eu stau in visari… /uit tot cand ma gandesc la tine,/ as vrea ca intre noi/ doar dragoste sa fie

As vrea ca-n orice vreme /aproape sa-ti pot sta,/ sa-ti spun ca dintre toate ,/ tu esti iubita mea.

Si te doresc si-as vrea sa strig! /Dar tu esti prea departe…/ Iubita mea! Cand te alint, /atunci te am in soapte

Te am in gand, te am in vis, te am dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit , chiar de imi esti departe.

Si zorii zilei zambesc pentru tine/ Esti tot ce-am visat si-mi doresc pentru mine/Esti raza de soare, esti floarea de mai/ Esti singura fata ce-i spun ca-i din rai.

Va rog nu deranjati, deci porumbeii nu trebuie deranjati,stiti voi de ce… sa nu alunece de pe firele de telefon

Vorbesc cu cel/cea de zice ca ma iubeste, nu imi doresc nimic in plus, asa ca Busy

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mie frica sa spun ca nu mai esti, mie frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

Mi-e frica sa deschid ochii pentru o noua zi cand stiu ca nu esti langa mine, mi-e frica sa merg inainte cand stiu ca s-ar putea sa nu te mai intalnesc vreodata

Iar eu stau in visari… /uit tot cand ma gandesc la tine,/ as vrea ca intre noi/ doar dragoste sa fie

As vrea ca-n orice vreme /aproape sa-ti pot sta,/ sa-ti spun ca dintre toate ,/ tu esti iubita mea.

Si te doresc si-as vrea sa strig! /Dar tu esti prea departe…/ Iubita mea! Cand te alint, /atunci te am in soapte

Te am in gand, te am in vis, te am dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit , chiar de imi esti departe.

Si zorii zilei zambesc pentru tine/ Esti tot ce-am visat si-mi doresc pentru mine/Esti raza de soare, esti floarea de mai/ Esti singura fata ce-i spun ca-i din rai.

Va rog nu deranjati, deci porumbeii nu trebuie deranjati,stiti voi de ce… sa nu alunece de pe firele de telefon

Vorbesc cu cel/cea de zice ca ma iubeste, nu imi doresc nimic in plus, asa ca Busy

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mie frica sa spun ca nu mai esti, mie frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
Se lasă din nou tăcerea în lumea mea… această linişte parcă mă asurzeşte, iar tot ce mă mai ţine în viaţă e speranţa că într-o zi îmi vei şopti că mă iubeşti… aş putea trăi asa o veşnicie… !

Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un tainic glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti

Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mişcă, să ştii doar că TE IUBESC !

Iubirea e o tiranie dulce, căci cel ce iubeşte-iubeşte de bunăvoie !

Trec prin faţa casei tale şi aş dori să îmi ieşi în cale să mă aştepţi ce mult aş vrea cum mă aşteptai cândva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea mă opresc şi oftez un pic şi apoi plec dezamăgit…TE IUBESC

S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai ţin la tine, viaţa mea se învârte ca un zar de când nu mai eşti cu mine, nici nu ştiu ce drum să mai aleg, amintirile vreau să le şterg şi aştept un semn de ce nu vii când eu te chem…

Dacă aş fi o pisicuţă aş iubi un motănel dar aşa sunt o fetiţă şi iubesc un baieţel…

Eşti frumos, drăguţ, chipeş… dulce ca mierea dar mă deranjează faptul că nu pot fi lângă tine…

Tăcerea ta mă înfioară…o vorbă dulce de mi-ai spune aş aşeza-o la inimioară…sufletul să îmi răsune…

Aş vrea să pot… să-ţi spun ce simt… dar n-am curaj… că mă respingi…

Cel mai trist lucru în lume, este acela, că uneori sufletul ţi-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el…

Mi-a fost dat să iubesc de două ori în viaţă: prima oară te-am iubit pe tine, dar a fost o greşeală şi a doua oară este că încă îmi iubesc greşeala…

Iubirea…… ce rost are să iubeşti dacă niciodata nu ai parte de ea ?!

Unde eşti iubire să mă atingi unde mă doare să mă săruţi să-mi treacă să te ating să plâng pe umărul tău unde eşti când am atâta nevoie de tine?

Dacă ai fi o lacrima în ochi mei nu aş plânge niciodată. Şi chiar dacă aş face-o aş lăsa lacrimile să coboare adânc în inima mea ca să vezi cât de mult TE IUBESC !

Câte stele vor muri fără să simt? Câtă vreme va trece fără să te ating? Câte strigăte de dor se vor pierde-n vânt? Câte zile voi trăi cu tine-n gând ?!

Te iubesc pentru că exişti, te iubesc pentru că mă faci să râd, te iubesc pentru tot ceea ce eşti tu, TE IUBESC pentru că TE IUBESC !

Dacă pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc şi este ceea ce simt pentru tine ar trebui să te uiţi afară să vezi că a început să ningă…

Eşti primul meu gând înainte de a mă trezi şi eşti ultimul meu gând înainte de a mă culca…

Dragostea e ca atunci când calci pe cimentul moale…. chiar dacă pleci , urmele îţi rămân acolo…
Sper ca ti.au placut:)
Funditsa.:x?