| xSnaKKeD a întrebat:

Buna!
Sunt baiat, 16 ani, cam timid si glumet.Am si eu o problema...
Imi place de o fata cu care stau de zi de zi cu ea,cu grupul nostru de prieteni comuni,in oras la plimbari si alte iesiri.
Vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat cum as putea sa ma atasez de ea,cate putin, cate un semn cate ceva....nu stiu.
HELP!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca in mod obligatoriu trebuie sa existe o atractie RECIPROCA pentru ca 2 persoane sa devina un cuplu. Se pare ca in cazul tau atractia este UNILATERALA din moment ce ea nu da semne ca te-ar place la randul ei si probabil va ramane asa si in continuare daca nu iti schimbi modul de a te comporta in preajma ei. Zambeste-i si salut-o de fiecare data in cel mai expresiv mod de care poti da dovada incearca sa fii mereu bine dispus cand esti in preajma ei, cat se poate de amabil de prietenos si comunicativ. Probabil ar fi suficient pentru ca ea sa-si dea seama care sunt sentimentele tale si cam ce ar trebui s-a faca in continuare. Incearca sa faci in asa fel incat sa ramaneti doar voi 2 sau sa-i propui sa te insoteasca sa serviti o inghetata, o prajitura si un suc sau sa iesiti pur si simplu la o plimbare asa hai hui, pe jos sau cu rolele sau bicicletele. Succes!

| xSnaKKeD explică (pentru corbulalbrosu):

Nu este atractie unilaterala,fiindca imi dau si eu seama prin gesturile pe care le face,se pune pe mine cand stau undeva jos, ma enerveaza(nu in sensul rau), face glume, deci nu da semne ca ea nu ar vrea. Nu stiu cum sa fac sa nu o intreb de abia de acum daca vrea sa fie cu mine, e prea inutil + ca dupa m-as putea face de ras...D

| RAY a răspuns (pentru xSnaKKeD):

Si o sa te trezesti in zona cel mai bun frate si altul o va avea, aceste gesturi nu inseamna ca te place, fetele fac asa ceva si cu amici lor

3 răspunsuri:
| ElPocho a răspuns:

Fa-ti curaj si invit-o in oras, doar voi doi happy