| Ella_Michaella_1996 a întrebat:

Sunt cu un baiat de aptoape 2 ani si de ceva timp a inceput sa comenteze pe fb la pozele unor diverse fete, la inceput a facut treaba asta ca sa ma enerveze pe mine dar deja a devenit obijnuinta si nu vrea sa inceteze, ne-am certat, sunt indiferenta si degeaba. Voi ce ati face? Fundaa!

Răspuns Câştigător
| NataliaAntonia a răspuns:

Eu zic sa-i mai oferi si lui putina libertate si sa nu se simta constrans. Faptul ca, comenteaza sau da like-uri la altcineva nu este cine stie ce. important este sa nu fii o persoana prea geloasa sau posesiva. iar comunicarea dintre voi ar trebui sa fie un punct forte, sa vorbiti deschis, indiferent despre ce este vorba.

4 răspunsuri:
| Cloudless a răspuns:

Pai, in mod normal si logic, este ok sa lasi oleaca de libertate ambelor parti pentru ca stresul sa nu fie mare. Dar asta e in mod normal si logic pentru lumea in care traim, lume in care copii de clasa a doua plang pentru ca s-au despartit de prieten, si fetele de 13 ani se lauda deja cum si-au pierdut virginitatea. Simplu spus, in viata daca vrei sa ai ceva al tau, trebuie sa lupti pentru el. Intr-o relatie insa daca lupta numai o singura persoana lupta aia e doar in zadar. Gelozia e normala, iar daca el considera ca este mai important sa isi satisfaca egoul de a fi in centrul atentiei si de a fi un fel de "prieten" pentru toate fetele, poti sa fi sigura ca mai devreme sau mai tarziu, el in calitate de "prieten" va "ajuta" o fata sau alta. Nimic nu e intamplator, totul se leaga.

| Danişor a răspuns:

Salut! pai in mod normal ar trebui sa-i oferi si lui putina libertate si sa nu se simta constrans. Faptul ca, comenteaza sau da like-uri la poze nu este cine stie ce... sa nu fii geloasa sau posesiva. comunicarea dintre voi ar trebui sa fie un punct foarte, ca toate relatile.Gen sa vorbiti deschis, indiferent despre ce va fi vorba.Mult succes!

| Me01 a răspuns:

Buna
De ce nu faci si tu la fel ca el, sa vezi ce zice el, daca lui ii place ca tu sa comentezi la alți băieții. Incearca si daca spune ceva, spune-i ca si el face la fel.

| Ella_Michaella_1996 explică:

Are libertate, nu-l controlez ca nici mie nu-mi place sa fiu controlata.