| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Sunt cu un baiat de o saptamana. Si prietenul lui cel mai bun ne-o ajutat sa fim impreuna. Prietenul lui are iubita.
Faza e ca a inceput sa imi placa mai mult de prietenul lui. Eu m-am gandit ca sa facem un fel de intalnire dubla, noi doi si ei doi. Si nu pot sa il uit oricat as incerca.

1. Cum.sa ii spun iubitului meu sa ne despartim?
Sa ii zic ca ne-am prea pripit?

2. Cum sa aflu daca prietenul lui ma.place?(vorbim.mult pe facebook)

3. Ce apropouri pot sa ii bat ca sa ii dau de inteles ca il plac?

Vreau cat mai multe raspunsuri!
Dau funda raspunsului cel mai folositor!
Multumeac mult!
Chiar sunt confuza!

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce vorbesti pe facebook il poti intreba direct fara apropouri daca are/simte sentimente fata de tine, daca ar accepta sa se desparta de iubita lui pentru o noua relatie cu tine. Doar dupa o astfel de discutie edificatoare te-ai putea adresa iubitului tau. Vezi ca cel ce alearga dupa 2 poate ramane cu buzele umflate laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dai seama ca o sa distrugi si o relatie, si o inima si o prietenie. Cum te-I simtii daca iubitul tău ar pleca cu cea mai buna prietena? E foarte complicata situatia ta. Mai bine lasa timpul sa decida.

| gabriel87000 a răspuns:

E o prostie ce faci tu.pai ori esti stabila intr-o relatie ori nu te mai complica deloc in astfel de chesti. umbli din floare in floare? la ora actuala se experiemnteaza chestia asta.imi place si de ala.si de ala, si de ala, nu te mai complica in astfel de chesti. ai sa ajungi sa te mariti la un moment dat si nu ai sa simiti nici pentru sotul tau nimic si tot asa ai sa fi umbli cand cu unu cand cu altul

| GhostRider02 a răspuns:

Si eu sunt...e foarte complicata situatia ta sfatul meu e:sa incerci sa te desparti de prietenul tau ca nahh nu a trecut numai o saptamana,si daca tot vb mult cu e incearca sa il faci sa iti spuna parerea lui despre tine sa stii cu adevarat ce crede despre tine(prima data fa asta si apoi despartete de prietenul tau,afla daca are rost sa va despartiti, daca te place poti sa te desparti de el, daca nu, nu o face nu are rost pentru cineva care nu te apreciaza).Cat despre apropouri, l-ai putea intreba cate prietene a mai avut daca ii place de cine in afara de iubita lui etc. Multa bafta!

| SpeșălGirl a răspuns:

Este alegerea ta daca vrei sa te desparti de iubitul tau, dar eu zic sa nu te bagi in relatia prietenului lui pentru ca s-ar putea sa iasa urat.Din moment ce el te-a cuplat cu iubitul tau, nu cred ca te place + ca are prietena. Daca te placea nu era cu nimeni si probabil il impiedica pe iubitul tau sa fie acum cu tine.

| deeaioanacostache a răspuns:

Părerea mea este sa ii sp baiatului cu care ești acum ca relația nu merge. Iar prietenului poți sa ii zici ca te.ai despărțit de el pentru ca nu era așa cum vr u ca el nu e potrivit pentru tine.tie îți trebuie un băiat. ( il descris pe el )... sper ca te.am ajutat

| deeaioanacostache a răspuns:

Părerea mea este sa ii sp baiatului cu care ești acum ca relația nu merge.iar prietenului poți sa ii zici ca te.ai despărțit de el pentru ca nu era așa cum vr u ca el nu e potrivit pentru tine.tie îți trebuie un băiat. ( il descris pe el )... sper ca te.am ajutatwinking