| Ilovebubblegum a întrebat:

Sunt o fata si am 16 ani.
Problema mea e ca eu nu prea ies in oras si daca ies o fac foarte rar. Nu prea am prietene cu care sa fac asta. Am 1-2 dar ma vad cu ele destul de rar. Nu pot zice ca am prieteni in adevaratul sens al cuvantului, de aceea de cele mai multe ori sunt plictisita. In timpul scolii mai vorbesc cat de cat la scoala, dar oricum nu prea am cu cine pentru ca nu am aceleasi interese sau nu ma plac toti. In vacanta m-as plictisi foarte tare daca n-ar exista internetul si televizorul. Desigur mai ies prin oras ( cu mama sau o prietena ) sau merg la inot cateodata cand e cald. Pe Facebook nu-mi prea place ca toti se dau mari si sunt cupluri peste tot. Numai statusuri de dragoste gasesti la tot pasul. In fine, nu, nu am avut prieten pana acum. Ar fi frumos daca as gasi dar ..desi sunt unii baieti frumosi nu imi place comportamentul lor. Cu notele stau bine. Invat bine. Nu pot zice ca sunt proasta si nici desteapta. Sunt timida. Imi plac anime-urile. Imi plac glumele si imi place sa rad. Imi place viata. Imi plac parintii mei. N-am nimic cu nimeni.
Intrebarea e : Din tot ce am spus aici ce parere v-ati format despre mine? Nu vreau raspunsuri jignitoare. Sunt doar curioasa. Daca ar trebui sa-mi fac o descriere ( fara sa ma vada ) ce parere sa-si faca despre mine. Un fel de descriere morala, asa.
Cu ocazia asta pot afla raspunsul la aceste intrebari :
1. Ce fel de persoana sunt?
2. Gandesc bine?
...etc
Multumesc de ajutor. happy ( nu am scris totul din plictiseala... vreau doar sa stiu o parere.un gand. )

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti o persoana ok, probabil cam timida. Asta e si scuza mea ca oamenii nu au nimic in comun cu mine si de aia nu socializez prea mult dar in realitate sunt doar timid si retras.

la cum se comporta generatia ta poate e mai bine asa cum esti tu.

| Ilovebubblegum explică (pentru suntserios):

Da, mai bine suntem noi insine atunci. Decat sa ai prieteni falsi mai bine ai cativa ( chiar si unul ) si adevarati.

| suntserios a răspuns (pentru Ilovebubblegum):

Nu tine de prieteni falsi sau nu tine de felul in care socializezi... sa iesi la un suc in oras nu trebuie sa iei cu prietenul cel mai bun, poti sa iesi si cu un coleg sau un amic si sa discuti despre vreme nu despre probleme existentiale.

Răspuns utilizator avertizat
| Chamberlin a răspuns:

Eu cred ca esti cam timida, si eu stau toata ziua in casa pe net dar mai iesi cu acei 1-2 prieteni ai tai, stai toata ziua impreuna, asta e raspunsul meu sper sa te ajute.
funda?

| Ilovebubblegum explică (pentru Chamberlin):

Acei 1-2 prieteni nu dau de ei prea des. Adica unul din ei intra pe mess doar de cateva ori pe luna, n-are facebook si cred ca a plecat in tabara. Cealalta prietena o sa incerc sa dau de ea ca vad ca a fost ocupata in ultima saptamana si nu am mai vorbit. Ms de sfatwinking

| OlariuRox a răspuns:

Buna! La fel ca tine eram si eu in urma cu catva luni, pana am facut 19 ani si deja mi-se luase cu viata asta plictisitoare pe care o duceam.Mie imi era teama sa ies afara aveam impresia ca toti se uita la mine si rad,in fine eu ma si probleme cu ochii si de aia am fost asa.Dar tu trebuie sa iti schimbi comportamentu, doarece asta iti va afecta mult in viata, acum inca esti mica, dar o persoana sociabila este mult mai avansata si apreciata decat una timita, degeaba esti desteapta daca nu ai si putin tupeu.Invata sa socialiezi, iesi afara singura daca nu ai cu cine, ia-ti telefonul cu castile si iesi si recreazata.Dca da-i in parc peste o fat/baiat socializeaza, bagate in seama.De unde esti? Te pot ajuta eu tongue

| NapoSIMPLU a răspuns:

Pentru mine pari interesanta happy