| anonim_4396 a întrebat:

Am 1, 80 si 90kg si am burta. Cum as putea sa scap de ea? Recunosc ca nu prea fac miscare si nici nu as avea cand sa fac. Nu stiu cum sa mananc si ce sa mananc. Daca ati putea sa imi dati un meniu pe toata ziua ar fi perfect tinand cont ca de la 8 la 13/14 sunt la scoala.

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hello!

Sa stii ca nu exista asa-zisul "meniu minune".
Nu conteaza ce mananci atata timp cat mananci mai putin decat de obicei.

Evita sucurile, ciocolata si produsele de la fast-food si chiar si cele de panificatie.

Eu am slabit foarte mult in ultimele luni doar renuntand la ciocolata si sucuri. Asta si faceam 30 de minute cardio pe zi.

Sa ai incredere in tine si vointa, doar de atat ai nevoie.
Daca nu rezisti iti poti alege o zi pe saptamana in care sa trisezi, sa bei sucuri daca vrei.

In rest incearca sa te abtii.
Degeaba iti faci un meniu pe care sa-l respecti daca la scoala te vezi fara "pachetel" si iti iei un baton lion. *am spus lion pentru ca acestea sunt echivalente cu 30-45 de minute de miscare*

Uita-te pe youtube la Angel Fitness. S-ar putea sa te ajute.

Succes! Totul tine de tine.

| Ciumpi35 a răspuns:

Degeaba ai grijă la regim sau altele dacă nu faci mișcare. Vorbesc din proprie experiență.

| IoanaSorina a răspuns:

Hmm pai dimineata ai putea sa mananci un bol de lapte cu cereale sau oua, ceva simplu nu prea greu. La amiaza o supa cu felul 2, depinde ce ai pe acasa laughing pe la 4 ceva desert, nu te infometa prea tare la el; iar la cina, dar nu mai tarziu de la 7, poti sa mananci ce vrei si mai greut asa, depinde ce ai. happy La cine se mananca mai mult.