| Metalheadforever666 a întrebat:

Am 13 ani si din clasa a 5-a sunt indragostit de o colega.Nu am avut curajul sa-i spun ca o plac.Dea lungul timpului mi-a dat semne ca ma place(in principal priviri), dar de cand am inceput sa ascult rock/metal si ea a facut la fel si prin chestia asta a incercat sa ma bage in seama:
1.M-a intrebat cum am inceput sa ascult rock/metal.
2.M-a intrebat daca ascult Breaking Benjamin, i-am zis ca nu si a parut putin suparata.
3.Mi-a aratat odata o poza cu o chitara, iar eu nu am zis nimic si am plecat.
4.M-a intrebat ZAMBIND daca ascult A7X si Disturbed, i-am zis ca da.
5. Vorbeam cu niste prieteni despre muzica si a venit ea sa ne arate ce melodii are pe telefon.(Cred ca a vrut sa-mi atraga atentia)
6. Odata asculta muzica si m-am dus sa vad ce asculta si ne-am zambit reciproc.
Oare inca ma mai place? Cum i-as putea spune ca o plac?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu cred ca e nevoie sa ii spui. Cand vezi ca incearca sa se apropie de tine, sa faci si tu acelasi lucru. Pe scurt, lasa lucrurile sa decurga de la sine.

3 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Imprieteneste-te cu ea mai mult, apropie-te de ea usor usor apoi cand crezi ca a sosit momentul ii spui ca o placi de mult dar "... ". happy

| fabi123 a răspuns:

Deci, fetele sunt inselatoare, daca a vorbit cu tine despre muzica sau altceva nu inseamna ca te place, sa nu crezi ca doar daca a vorbit cu tine sau ti-a zambit te place.Am trecut si eu prin asta mai demult, si pot sa iti zic un lucru, ca sa te placa o fata trebuie sa petreci foarte mult timp cu ea pentru a o cucerii, fetele trebuie cucerite ele nu te plac pur si simplu pentru ca sunt foarte mult baieti care sunt in jurul lor. Sfatul meu daca iti place fa ceva in legatura cu asta nu astepta de la ea, am pierdut mult cu asa ceva.

| Yone_Eu_1992 a răspuns:

Sunt fata si iti pot spune ca te poate place sau vrea doar sa isi bata joc de sentimentele tale(am avut prienena de genu) pe scurt nu iti lasa garda jos adica incearca sa nu ai sentimente prea puternice pentru ea ca s-ar putea sa suferi dupa aceea