| AlexandraElena12 a întrebat:

Am apelat la acest site mai intai pentru ca nu stiu mai exact cum sa abordez chestia asta.
Sa incep..Am menstruatie de 1 an si ceva.din 26 iunie 2013 (o usoara sangerare de o zi), apoi mi-a mai venit peste 8 luni (nu mi-am facut probleme si nici mamei mele nu-i spusesem..nu mai stiu de ce) si cand mi-a venit in Februarie pe data e 27 m-a tinut 2 zile nu conteaza..menstruatia mea nu e reglata si nu stiu cum sa abordez "problema" asta..sau poate nu am o problema.Mie imi vine la 18 sau 31 de zile..mai mult si mai putin pana acum nu..si ma tine de la 2 zile la 11(o singura data), ultima oara cand mi-a venit vara asta a fost pe data de 28-06-2014 si m-a tinut pana pe 1-07-2014 sau 3-07-2014 (am uitat sa-mi notez) si mi-am calculat si trebuia sa-mi vina acum 2 zile respectiv pe data de 26-07-2014 si am luat in considerare aceasta intarziere, pentru ca in ultima zi de ciclu de la ultima mestruatie(imi cunosc ziua in care se termina menstruatia pentru ca este un flux redus de sange) am fost la mare..si m-a tentat atat de mult sa intru (mentionez ca am avut o singura picatura de sange pe absorbant inainte sa intru-n mare) in apa..asa ca am intrat..si dupa ce am iesit..si am ajuns acasa am mai avut inca o sangerare mica.(de atunci nu mi-a mai venit) ..As vrea sa stiu daca trebuie sa-mi fac probleme. daca ar fi ceva de care ar trebui sa imi fac griji..sa ii spun mamei..Astept parerea vostra(daca nu va intereseaza nu comentati rautacios). (sunt virgina si foloseam un absorbant de zi Discret) Funda celui mai bun si concret raspuns.

Răspuns Câştigător
| blackspygirl a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebuui sa iti faci curaj si sa vorbesti cu mama ta, sa ii spui ce se intampla ea sigura gaseste o solutie happy

3 răspunsuri:
| Lucaci a răspuns:

Mama ta trebuie să ştie chestiile acestea. Oricum, primii 2 ani sunt mereu nesiguri, aşa că nu te îngrijora, doar dacă nu ai şi alte simptome, atunci ar trebui să vezi un doctor.Ai grijă!

| AlexandraElena12 explică:

Am curaj sa vorbesc cu mama dar am vrut am apelez aici mai intai poate..ca nu era sincer nevoia sau probabil imi dadeati acelasi raapuns

| Iris123 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu mama ta, ea va lua decizia corectawinking