| eusuntanamaria a întrebat:

Am nevoie de in sfat.
Care e cel mai "delicat" mod in care sa-i spun mamei ca am luat un 4 la mate pe nedrept? Adica era nervos pe o colega, apoi m-a intrebat ceva si cand sa-i spun mi-a dat si mie 4.
Adica mi-e rusine sa-i spun, mentionez ca mai am la matematica un 7 si 2 de 10.
Sfaturi please!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-''Mamă, am luat un 4 la matematică. '' Simplu. Dacă te întreabă de ce...îi explici fromoşel sau nu îi spui deloc, nu prea contează.
Rușine? Pentru ce?
Asta e, ai luat 4, treci peste.
Data viitoare ai grijă să nu mai iei.

| OmniSpirit a răspuns:

Mai copilas, important sa fi sonatoasa si nu te stresa ca ai luat o nota mai slaba.
Esti om in primul rand se mai greseste. In viata nu notele mari sau mici te fac om ci comportamentul, caracterul.
Tine-te de scoala dar nu te judeca aspru pentru o nota slaba.
Important sa respecti orele, sa ai o alimentatie sanatoasa si sa te feresti de clanuri cu idioti. Sa iti organizezi timpul si sa te joci cu prietenii.

Succes!