| tinapapujik a întrebat:

BUNA TPU! am nevoie urgent de niste statusuri de mess noi pentru ca cele gasite pe net sunt foarte vechii va rog HELP ME

P. >S-----nu spuneti la nimeni garantat FUNDA

Răspuns Câştigător
| adrianaioanated a răspuns:

Tine minte : O fata loveste prin fapte, nu prin cuvinte
atat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!
Da,... eu sunt fata aceea căreia ii spuneai că nu-ti pasă de ea si acum ai da orice să fie a ta! Dar ghici ce? Asta niciodată nu se va intampla
iubesc doua lucruri fine...Trandafirul si pe tine.Trandafirul dimineata si pe tine toata viata
Mi-e dor de vocea ta sa-mi spuna "te iubesc", mi-e dor de vocea ta sa-mi spuna "te doresc"...mi-e dor de tine,...te iubesc!
cum e luna langa stele
asa sunt visele mele,
cum e floarea pe pamant
eu te am pe tine-n gand,
cum stiu ca maine soarele va straluci asa pe tine eu te voi iubi...
un carbune aprins
nu trebuie atins
dar o inima rea,
trebuie iubita si ea... As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… ".
Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "
fundalove strucklove struck
:*

4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell
iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut
Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin
Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler
Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho
Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky
Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny
Pentru avea o viata fericita, trebuie sa ai o minte linistita. – Necunoscut
Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare. Fericite sunt acelea. – Maica Tereza
Fericirea este o alegere care cere mult efort, uneori. – Necunoscut
Doamne, cat e de delicat uneori sa impaci libertatea si fericirea ta, cu libertatea si fericirea altuia. Acesta e un ideal imposibil. Unul din doi trebuie sa-si sacrifice libertatea si fericirea. Care din doi? …femeia. Asadar, daca m-as sacrifica eu, n-as mai fi barbat. – George Toparceanu
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. – Antoine de Saint-Exupery
Daca faci ceva, nu vei fi intotdeauna fericit; dar nu vei fi niciodata fericit fara sa faci ceva. – Benjamin Disraeli
Cronos a taiat cu secera testiculele tatalui sau Uranus, care era personificarea cerului. Si cred ca a procedat corect: va puteti imagina un cer cu testicule? – Valeriu Butulescu
Cine zambeste atunci cand lucrurile merg prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina. – Necunoscut
Inteligenta ma urmareste,…dar eu sunt mai rapid. – Necunoscut
Pestele care lupta impotriva curentului… moare electrocutat. – Necunoscut
Orice bata are doua capete. Depinde din care capat privesti. – Necunoscut
Cel mai greu lucru in box este sa te scobesti in dinti cu manusa. – Necunoscut
Pustiule, daca stii cate prajituri am la spate, ti le dau pe amandoua. – Necunoscut
Munca nu a omorat niciodata pe nimeni, dar de ce sa risti? – Necunoscut
Fugi de tentatii…dar incet, sa te poata ajunge. – Necunoscut
De ce sa bei si sa conduci, cand poti sa fumezi si si zbori? – Necunoscut
Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii. – Necunoscut
Prostul rade de trei ori: o data cand rad ceilalti, o data cand intelege gluma si inca o data, cand isi da seama ca rasese fara sa inteleaga. – Necunoscut
Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi: trage si impinge. – Necunoscut
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc. – Necunoscut
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. – Octavian Paler
Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. – Aristotel
A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger. – Nichita Stanescu
Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati. – Nichita Stanescu
Placerea adevarata este de a sta cu cineva la masa. – Antoine de Saint-Exupery
Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. – Antoine de Saint-Exupery
Ospitalitatea, curtoazia si prietenia sunt intalniri ale omului in om. – Antoine de Saint Exupery
Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie. – Antoine de Saint Exupery
Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi. – Antoine de Saint Exupery
Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni. – Antoine de Saint Exupery
Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. – Antoine de Saint Exupery
Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln
Prietenia nu rezista nici un jigniri, nici in infrangeri. Ea moare. – Titu Maiorescu
Prietenul nu iubeste prietenul, ci obiectivul prieteniei. – Platon
Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi. – Oscar Wilde
Prietenia este egalitate armonioasa. – Pitagora
Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini. – Victor Hugo
Uite un site cu foarte multe statusuri si citate; http://www.citateistete.ro/

| Diiiia a răspuns:

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

Te uiti ca Fraierul in trecut. Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost!laughing

Dragostea nu are nevoie de cuvinte, însa cuvintele au întotdeauna nevoie de dragoste.

Realitatea e mult prea dura atunci cand dai de greu...Visele se spulbera aproape instantaneu.

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute