| M0sTWanT3D a întrebat:

Am o intrebare despre minecraft.Eu cu prietenul meu as vrea sa jucam pe un svr. eu am facut svr cu hamachi si amandoi avem minecraft sp.Cand el vrea sa intre pe svr.i apare o liniuta la conecsiune si zice :"capat fara fir" sau ceva de genu am wifi de la romtelecom si eu is cu cablu si el numa se conecteaza nu inteleg de ce nu mere va rog raspundeti cat mai repede la intrebare.

MS

3 răspunsuri:
| NoLimitMC a răspuns:

Da add la messenger : "nolimit_mc" (fara ghilimele) si vad daca te pot ajuta. Poate ai configurat prost serverul.

| Al3xTh3B3sT a răspuns:

Poţi să te joci si fără hamachi : Intri pe Minecraft, dai deschidere lan, intri pe https://www.google.ro/......ps?/search îi dai ip tău care scrie pe site, după ii dai si portul de la deschidere lan iar apoi prietenul tau care ar vrea să intri cu tine trebuie sa scrie ip tau si portul legate si desparţite prin ':'
Ex:535.673.234:2467
Primul trebuie sa fie ip si al doilea portul de la deschidere lan. Te rog funda!

| Dragos_Mardare_1997 a răspuns:

SWEET! I just got a free Minecraft card code at http://minecraftcode.me/