| DhannyCa a întrebat:

Buna TPU
Am o mica problema. De o luna jumate vorbesc cu o fata pe fb, este foarte draguta, frumoasa, desteapta, parintii sunt ok, totul e bine, m-am si indragostit de ea inca de cand a inceput vara dar abia ca ma baga in seama, nu prea o intereseaza ce fac, cum sunt, mi-a scris odata sau maxim de doua ori in rest tot eu am "stresat-o". Faza e ca ieri a avut un coleg majorat unde a fost invitata si ea, inainte cu 3-4 zile a zis asa: "parca vad ca acolo o sa ma ignori."asa fac toti.:/", i-am zis ca nu si ca nu sunt ca restul dar cand a venit timpul nu puteam sa ma duc la ea. Era mai mereu cu prietenele si cand nu era cu fetele l-am vazut cu alt coleg cu care cica se intelege foarte bine. Credeam ca il place si chestii deci nici nu am mai insistat sa merg sa vorbesc cu ea in realitate nu doar pe fb. Dupa ce a plecat am aflat ca ii este doar un vechi prieten si ca credea ca am tupeu sa vorbesc cu ea etc etc as fi avut dar nu am avut cand si nu mi-a trecut atunci prin cap sa ii dau un sms sa vina afara.
Ea spune ca nu s-a suparat pe mine pentru ca e deja obisnuita, doar ca a fost urat din partea mea. Sunt sigur ca e suparata si i-am spus ca ma revansez eu la care imi zice "imi dau seama".
Nu o mai lungesc ca e destul atat, vreau sa stiu ce ar trebui sa fac sa ii atrag atentia, sa ii placa de mine macar un sfert din cat o plac eu. Pentru ca doar saptamana viitoare ma apuc de permis nu am cum sa ajung in oras la ea si sa si vin acasa, nu vreau sa dau milionu pe taxi doar sa vad daca va fi ceva sau nu. Dar totusi voi merge cumva si m-am gandit sa o chem la o plimbare, un suc, sa ii iau un trandafir rosu si sa imi cer scuze fata in fata.
Nu sunt genul care cere ajutor pe net, pana acum am cucerit fiecare fata pe care mi-am propus-o si inca nu s-a despartit nimeni de mine doar eu de ele, simteam doar nevoie sa spun asta cuiva, ma simt mai bine acum. Ceva sfaturi? Dau funda

Răspuns Câştigător
| JustDeedee a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Mai bine iti ceri scuze fata in fata decat pe Facebook. Fata in fata ii vezi reactia si asa te poate si crede,pe Internet e mai greu...
Eu spun sa o "sacai" in continuare, dar nu cat sa o enervezi. Atunci cand o intrebi lucruri personale, intreaba in asa fel incat sa poti raspunde si tu la ele ca sa isi dea seama ce fel de baiat esti.
Probabil nu s-a suparat, probabil doar a incercat sa-ti atraga atentia cu asta.
Spuneai ca ea nu te baga in seama, normal. Sunt sigura ca ea asteapta sa ii scrii tu primul si de aceea. Nu cred ca trebuie sa renunti din moment ce ti-a reprosat ca nu i-ai vorbit la majorat! Sigur simte ceva, altfel nu s-ar fi "suparat"!