| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu o prietena foarte buna adica ea ma cheama sa ies pe-afara dar cand stam cu alte persoane nu ma baga deloc in seama si asta ma cam enerveaza adica ma face sa ma simt pe dinafara. Eu o chem pe la mine si sunt si foarte generoasa cu ea si se supara foarte usor. Nu iteleg ce ar trebui sa fac caci m-am saturat sa ma cert cu ea pe tema asta si am renuntat. Ce ar trebui sa fac? Oare ea imi este cu adevarat prietena?

Răspuns Câştigător
| MotanAndrei a răspuns:

Nu, ea mai mult profita de tine. Cand e singura, apeleaza la tine. Cand e cu altcineva din anturaju ei, renunta la tine.

| Jouliete a răspuns (pentru MotanAndrei):

Chiar ai dreptate sa stii m-am gandit si eu la asta dar nu am vrut sa cred. Multumesc mult.

| MotanAndrei a răspuns (pentru Jouliete):

Cu placere.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-a procedeaza si tu ca ea si vezi daca-i convine!
Daca tine cu adevarat la tine se va simti in plus, va avea o stare urata si-si va da seama ca si ea face la fel si ca nu e frumos!
Daca e indiferenta, e clara treaba! Te pup

| j1NNNx a răspuns:

Spune-i ca trebuie sa inteleaga ca viata nu consta doar intr-o persoana. Trebuie sa mai socializezi si cu alti amici. Daca se supara din orice inseamna ca este ea mai sensibila si trebuie sa ai rabdare / este geloasa! big grin

| cosmii10 a răspuns:

Recomandarea mea este sa o lasi balta pentru ca ea nu iti este prietena adevarat. Prietenul adevarat vorbeste cu tine mereu, chiar si cand sunt multi copii pe care i cunoasteti, cum este vorba accea prietenul bun se cunoaste si la bine si la rau