| paulaaaaa a întrebat:

Stie cineva sa-mi dea si mie un text argumentativ despre conditia intelectualului in literatura!? Va rog mult, am nevoie unrgent! Dau funda :*.

Răspuns Câştigător
| Danyel9657 a răspuns:

Am sa incerc:
Mare parte din oameni cred ca cel mai important lucru in literatura este conditia intelectualului.
In primul rand datorita faptului ca incercand sa fim intelectuali vom reusi sa intelegem o carte atunci cand o citim chiar daca ea ni se pare plictisitoare atunci cand auzim numele cartii sau cand o vedem cum arata.
In al doilea rand deoarece in momentul cand ne straduim sa fim intlectuali vom transforma evenimentele scrise intr-o carte intr-un film ce se ruleaza in capul nostru.
In al treilea rand pentru ca putem sa transformam literatura intr-un hobby.
In concluzie este important sa fii intelectual in literatura fiindca daca nu suntem intelctuali nici macar un pic atunci nu putem citi nimic cu cap tot ce citim vom uita in secunda urmatoare.

1 răspuns: